22 березня відповідно до Плану роботи департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації на 2019 рік відбулося розширене засідання колегії департаменту. Серед його учасників начальники місцевих органів управління, керівники закладів професійної (професійно-технічої) освіти та закладів освіти обласного підпорядкування, а також працівники закладів та органів управління освітою, які відповідають за дотримання організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Такий склад присутніх на колегії зумовлений розглядом питань, передбачених порядком денним. Зокрема, йшлося про використання коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти „Нова українська школа” згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 № 237 та про дотримання керівниками закладів освіти вимог чинного законодавства щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Участь у роботі колегії взяв і Геннадій Москаль, голова обласної державної адміністрації. Знаючи безпосередньо про проблеми освітньої галузі області, він розповів, що зроблено для їх вирішення обласною владою і що заплановано зробити. Так, за останні роки жоден заклад освіти не було закрито, а у 2018 році в експлуатацію уведено вісім закладів, серед яких п’ять новобудов, у тому числі і так звані довгобуди, виділяються значні кошти з обласного бюджету для придбання шкільних автобусів, засобів та обладнання для реалізації Концепції „Нова українська школа”, модернізації професійно-технічної освіти та ін.
У ході обговорення питань порядку денного Вероніка Маюрник, начальник управління фінансово-економічної, кадрової, юридичної роботи, бухгалтерського обліку та звітності департаменту, аналізуючи результати роботи місцевих органів управління з освітою з використання коштів для створення сучасного освітнього середовища та умов для здобуття якісної освіти, зауважила, що саме від оперативної і залагодженої роботи на місцях залежить забезпечення шкіл та реалізація положень Концепції „Нова українська школа” закладами освіти.
Про дотримання правових, організаційних, соціальних засад та гарантій державної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, йшлося у виступах Михайла Шевері, заступника директора департаменту – начальника управління освіти та науки департаменту, та Оксани Довганич, заступника начальника управління – начальника відділу вищої, професійно-технічної освіти та науки управління освіти та науки департаменту.
В обговоренні Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, зупинилася на питаннях використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за різними напрямками роботи у 2019 році, на реалізації пілотного проекту, що проводиться Міністерством освіти і науки України спільно з організацією GoGlobal, Українським центром оцінювання якості освіти за фінансової підтримки Європейського Союзу з метою допомогти випускникам закладів освіти з навчанням угорською мовою підготуватися до ЗНО з української мови та літератури, про участь закладів освіти області у фестивалі-конкурсі „Воскресни, писанко!” та обласному конкурсі до Дня матері.
Йшлося також про відповідальність керівника закладу в питаннях організації державної підсумкової атестації, участі випускників у зовнішньому незалежному тестуванні, замовленні документів про освіту, створенні безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в кожному із закладів освіти, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.