Ужгородські та київські айтівці проводять змагання для популяризації науки серед молоді


Рівень розвитку держави сильно корелюється з кількістю наукомісткої продукції, яку країна виробляє. Тож потрібно активніше підтримувати цей напрямок і заохочувати молодь цікавитися наукою. Стрімкий розвиток технологій і науки – один із чинників, які можуть допомогти здобути Україні перемогу над ворогом і належно утвердитися у європейському співтоваристві.

Ужгородський університет спільно з Інститутом кібернетики імені В.М. Глушкова НАНУ та Київським академічним університетом вирішили започаткувати цикл змагань для більшого зацікавлення молоді наукою та популяризації наукових напрямків.

Перше змагання триватиме з 25 квітня до 8 травня цього року й буде стосуватися відомої задачі комівояжера.

Розв’язки учасників тестуватимуться на різних наборах тестів. Для кожного тесту учасник отримає певну кількість балів, яка залежатиме від співвідношення відповіді його програми та оптимального розв’язку. Переможцями стануть ті, хто набере найбільшу кількість балів. При однаковій кількості балів переможцем вважатиметься той, у кого програма працюватиме швидше. Лауреатів відзначать грошовими призами: за перше місце ‒ 5000 грн, за друге ‒ 3000 грн, а за третє ‒ 2000 грн.

Змагання буде проводитися на відомому українському інтернет-порталі Eolymp (див. за покликанням).

Організаторами запланованого циклу змагань є відділ методів негладкої оптимізації Інституту кібернетики (завідувач відділу ‒ Петро Стецюк), кафедра інформаційних управляючих систем та технологій Ужгородського університету (завідувач ‒ Олександр Міца) та Київський академічний університет (заступники директора ‒ Олександра Антонюк та Віталій Шадура). До організації першого змагання долучилися студенти Ужгородського університету Василь МереничОлександр СтегураАртур СидоранІван Фекете та Марк Дробнич. Призовий фонд був зібраний кращими студентами-першокурсниками спеціальності «Комп’ютерні науки» Ужгородського університету. Окрема подяка за технічну підтримку в проведенні команді українського інтернет-порталу Eolymp!

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді навчають української мови тимчасово переміщених осіб (відео)
Наступний На фасаді виноградівської школи створили мурал, присвячений 128-й бригаді