В УжНУ минулого року захистили майже півсотні дисертацій


Під час вченої ради в УжНУ

24 березня відбулося засідання Вченої ради, на якому, зокрема, заслухали звіт про роботу спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій у 2015 році.

«Наявність спеціалізованих вчених рад – це важливий показник наукового рівня університету», – наголошує вчений секретар Олена Мельник. Упродовж 2015 року в УжНУ працювали шість спеціалізованих вчених рад з фізико-математичних, історичних, економічних, хімічних, юридичних та з медичних наук. З них дві (з юридичних і фізико-математичних наук) мали право проводити захист і докторських дисертацій, повідомляє Медіацентр УжНУ.

За словами доповідача, впродовж 2015 року захищено 38 кандидатських та одна докторська дисертація, переважно це роботи з юридичних (24), фізико-математичних (6 кандидатських і одна докторська) наук. 13 здобувачів (34 %) – це не співробітники УжНУ, а представники Інституту електронної фізики НАН України, Харківського національного університету імені В. Каразіна, Національного університету «Львівська політехніка», Івано-Франківського університету права імені Д. Галицького, Карпатського університету імені А. Волошина.

Торік вчені ради прийняли до захисту ще 20 кандидатських дисертацій та 12 – до попереднього розгляду.

Спеціалізована вчена рада з медичних наук захистів цьогоріч не проводила. Проте прийнято до захисту дві кандидатські дисертації із хірургії та стоматології, також дві прийнято до попереднього розгляду. Крім того, 2015 року утворено нову вчену раду із захисту докторів медичних наук за спеціальністю «Внутрішні хвороби».

«Спеціалізовані вчені ради функціонують гласно і прозоро. Інформація оприлюднюється на офіційній сторінці вишу в розділі «Наука», де публікуються відомості про роботу, розміщуються автореферати, відгуки опонентів тощо», – інформує вчений секретар УжНУ.

До слова, дипломи здобувачів друкуються двома мовами – українською та англійською.

«Зауважень від атестаційної колегії до вчених рад вишу не було», – завершила доповідь вчений секретар.

Іванка Когутич,
фото Василя Третяка

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Хусті радилися, як контролювати навчально-виробничий процес у профтехосвіті Закарпаття
Наступний У закарпатському профтехучилищі почнуть готувати фахівців для заводів із німецькими інвестиціями