Відбулося засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА (фото)


Ганна Сопкова, Андріана Лукач

20 грудня відбулося розширене планове засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.

До порядку денного вищого колегіального органу увійшли такі питання:

  1. Про виконання органами місцевого самоврядування вимог Закону України „Про загальну середню освіту” щодо створення інклюзивно-ресурсних центрів та надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами.
  2. Про стан організації фінансово-господарської діяльності у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
  3. Про виконання рішення колегії від 15 грудня 2016 року „Про реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді”.
  4. Про затвердження Плану роботи департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації на 2019 рік.

В інформації з висвітлення першого питання Наталія Бокоч, методист обласного методичного центру при департаменті, зупинилася на створенні в області  інклюзивно-ресурсних центрів, використанні для цієї мети коштів освітньої субвенції та місцевих бюджетів.

Колегія департаменту Закарпатської ОДА

Серед головних завдань 18 інклюзивно-ресурсних центрів сьогодні – проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини та вироблення  рекомендацій з метою надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами. Зокрема, на прикладі роботи інклюзивно-ресурсних центрів Іршавської, Великоберезнянської, Ужгородської районних рад керівниками центрів було проаналізовано участь педагогічних працівників у командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої та дошкільної освіти, надання дітям корекційно-розвиткових  послуг, проведення роботи з батьками тощо.

Під час аналізу роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти Веронікою Маюрник, начальником управління фінансово-економічної, кадрової, юридичної роботи, бухгалтерського обліку та звітності департаменту, та Оксаною Довганич, заступником начальника управління – начальником відділу вищої, професійно-технічної освіти та науки управління освіти та науки департаменту, акцент було зроблено на організацію фінансово-господарської діяльності. З урахуванням зазначеного йшлося про покращення матеріально-технічної бази, забезпечення навчально-виховного процесу, дотримання вимог чинного законодавства в організації харчування, у тому числі для учнів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В умовах, коли відбувається реформа освітньої галузі, аналіз за період 2017 – 2018 років у напрямку національно-патріотичного виховання, як наголосив Євгеній Грабар, начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної та інклюзивної освіти управління освіти та науки департаменту, засвідчив актуальність порушеної тематики та системність роботи місцевих органів управління освітою, закладів освіти у вихованні свідомо активних громадян України. Це питання залишається у пріоритеті освітньої галузі.

Ганною Сопковою, директором департаменту освіти і науки облдержадміністрації, було представлено і колегією затверджено План роботи департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, яким визначено, як в цілому функціонуватиме система освіти області у 2019 році.

Крім зазначеного, було дано ряд доручень, спрямованих на створення умов для безпечного доступу учнів шкільними автобусами до місць навчання і додому, про змістовне наповнення сайтів місцевих органів управління освітою та закладів освіти, про використання коштів освітньої субвенції тощо.

Директор департаменту ознайомила присутніх з наказом департаменту про результати вивчення ефективності організації роботи новостворених кабінетів української мови і літератури у закладах загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів з мовами навчання національних меншин, створення умов для надання якісних освітніх послуг у перших класах Нової української школи та проаналізувала інформацію місцевих органів управління освітою щодо забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти „Нова українська школа”.

Ганна Іванівна довела до присутніх й інформацію про зміни, заплановані Міністерством освіти і науки України у найближчий період, що пов’язані з проходженням державної підсумкової атестації та отриманням документів про освіту.

Підбито своєрідні підсумки року, що минає, але освітня галузь, як відомо, працює не за календарним роком, тож попереду багато завдань, викликів, цікавих проектів в ім’я  Учня, Педагога, Освіти, повідомили на сайті Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Працівникам УжНУ до Нового року виплатять понад 9 мільйонів гривень для заохочення
Наступний УжНУ готуватиме рекламників і піарників у співпраці з бізнесом (фото)