ЗМІ: Закарпатський угорський інститут за 2011-2018 роки отримав від угорців понад 27 мільйонів доларів


Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ

Ці кошти були виділені за період з 2011 до 2018 року. Про це повідомив Валерій Гринченко в публікації “Мільйони доларів для «угорців» Брензовича” у виданні Укрінформ.

У публікації також зазначено, що Товариство угорськомовних педагогічних працівників Закарпаття за цей період отримало понад 4,7 млн доларів.

Скриншот документа із сайту Укрінформ
Скриншот документа із сайту Укрінформ

Отже, освіта закарпатських угорців для сусідньої країни – у пріоритеті.

“У період з 2011 по 2018 роки Фондом ім. Бетлена Габора закарпатських угорців було профінансовано на понад 55 млн доларів, йдеться в одному з фінансових документів про загальну звітність за вказані роки. Найбільше з них, понад 27 млн доларів, було перераховано на Закарпатський угорський інститут ім.Ференца Ракоці ІІ (м.Берегово). Одразу за ним понад 5 млн доларів США було перераховано Товариству угорської культури Закарпаття (KMKSZ), очільник якого – чинний нардеп Василь Брензович, котрий, до речі, є також головою кураторіуму ЗУІ ім.Ференца Ракоці ІІ.

Крім цих двох угорських інституцій Закарпаття, кошти з фонду за вказаний період також отримували Товариство угорськомовних педагогічних працівників Закарпаття – понад 4,7 млн доларів, Благодійний фонд ТУКЗ-КМКС – понад 3,3 млн доларів та інші.

Варто зазначити, що проаналізовані вище документи – це нарахування коштів Фондом ім. Бетлена Габора за 2011-2018 роки. За останні 2 роки, починаючи з періоду загострення українсько-угорських відносин, фінансування окремих організацій відчутно збільшилось. Мова йде про 2 важливі напрямки – освіта та громадські організації”, – зазначено в публікації.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді пройшла акція на підтримку нового "мовного" закону (відео)
Наступний На ремонт шкіл у Мукачеві виділили 3,4 млн грн