“Найкращий вчитель України-2021” розповів про досвід викладання на Закарпатті


Нагородження Артура Продайкова
Нагородження Артура Продайкова

Нещодавно завершився конкурс Global Teacher Prize Ukraine 2021. Найкращим учителем України визнали вчителя української мови Артура Пройдакова, як пише “Українська правда”.

Артур Пройдаков народився в Луганській області у російськомовній родині, зараз у Києві навчає дітей української. Учитель використовує у навчанні платформу TikTok та подкасти.

Артур Пройдаков
Артур Пройдаков

В інтерв’ю “Україніській правді” Артур зазначив, що він учив дітей української в різних регіонах України – Луганщина, Сумщина, Закарпаття, Київ.

Артур був вражений контрастом між римо-католицьким ліцеєм (очевидно, ідеться про греко-католицький ліцей у селі Карачин на Виноградівщині, тепер Берегівщина) та державною школою. Далі – пряма мова Артура:

“На Закарпатті це був Виноградівський район, селище Бокарачів [Очевидно, йдеться про Карачин. – Ред.]. Ми були в римо-католицькому ліцеї, там символіка, написи по закладу зроблені угорською. Там школа – супер-мега! Басейн, сауна чи баня, спортзал з електронним табло – забиваєш гол і з’являється напис.

Я не впевнений, але мені здається, що це все підтримує угорський уряд.

Пам’ятаю, ми з колегами, було ще дві дівчини з Києва, взяли велосипеди і заїхали в сусіднє село, а там назва села угорською написана. Кажемо “добрий день”, а нас не розуміють. В інше село заїжджаємо – воно вже україномовне.

Заїхали ще в якесь селище, де була державна школа, українська – і вона шалено контрастувала з римо-католицьким ліцеєм. У державній школі все дуже сумно: пофарбована дерев’яна підлога, бібліотечний фонд за 1970-1980 роки. І я розумію, чому люди хочуть потрапити в угорськомовну школу”.


Повне інтерв’ю – на “Українській правді”: “Маск літає в космос, а ми мочимо тряпочки у відеречку біля дошки”. Що не так з викладанням української – пояснює Артур Пройдаков”.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У закарпатській школі вперше проходить інституційний аудит (відео)
Наступний Для закарпатських учителів закупили ноутбуки на 40 мільйонів гривень