Книжку перекладів викладача УжНУ презентували в обласній бібліотеці


Іван Ключевський та Віктор Мотрук
Іван Ключевський та Віктор Мотрук

20 квітня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушяка презентували нову книгу перекладів із французької Віктора Мотрука – вибраних творів Гастона Шеро «Арія Вертера».

Викладач кафедри полікультурної освіти та перекладу працює у сфері перекладу вже майже 10 років. В обласній бібліотеці науковець, культуролог, перекладач уже презентував поезію Жоржа-Леона Годо, бестселер «Обурюйтесь» Стефана Есселя, філософські есе Жана-П’єра Бару та Лу Марена «Ж. П. Сартр, А. Камю: погляд із ХХІ століття на трактування насильства/ненасильства», роман «Чудовисько» Гастона Шеро, побачили світ у закарпатських видавництвах. Кілька перекладів Віктора Мотрука опубліковані в журналі «Всесвіт».

За словами письменника і драматурга Олександра Гавроша, Віктор Мотрук – феномен Ужгорода, бо перекладає й має в цьому потребу душі.

«Закарпаття мало перекладачів з «ближчих» до нас чеської, словацької, польської, румунської, угорської, а от із «далекої» західноєвропейської мови – чи не вперше. Віктор Мотрук вишукує маловідомі імена і книги, перекладає їх і видає власним коштом. Якби ці переклади вийшли у великих українських видавництвах, їх би більше популяризували», – коментує письменник.

Під час презентації Віктор Мотрук не тільки розповів про книгу, але й поставив твір у контекст. За словами перекладача, дослідники називають письменника другим Гі де Мопассаном, відносять до представника жанру роману характерів, називають постнатуралістом, спіритуалістом тощо.

«Як тонкий майстер психологічного аналізу, він бережно торкнувся глибин людської душі, як вдумливий аналітик – показав у художній формі залежність характеру від соціальних умов», – пояснює Віктор Мотрук.

За словами директора видавництва «Патент» Івана Ключевського, у цій книзі читачі можуть знайти те, що актуальне і в ХІХ і в ХХІ століттях.

Іванка Когутич,
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгородському торговельно-економічному інституті КНТЕУ випустили перших магістрів-рестораторів
Наступний В Ужгородському університеті провели наукову конференцію до річниць Івана Чендея та Петра Скунця (відео)