В УжНУ відбулося засідання дискусійного клубу «Інтелектуальна платформа»


Інтелектуальна платформа в УжНУ

У вівторок, 7 червня, Закарпатський дискусійний клуб розвитку і реформ «Інтелектуальна платформа» провів своє шосте засідання. Тема засідання — створення Агенції регіонального розвитку Закарпаття як інституційний механізм децентралізаційної реформи в регіоні: основні передумови.

У клубі зібралися депутати, представники Ужгородського університету й інших наукових організацій та установ, громадські активісти, всі, кому небайдужа стратегія розвитку рідного міста.

Зі вступним словом до присутніх звернулися модератор зібрання – експерт офісу реформ в Закарпатській області Олег Лукша – та заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін.

На всеукраїнському рівні немає єдиного усталеного експертного і владного погляду на процедуру утворення Агенцій регіонального розвитку (АРР). Тому створення ефективної АРР потребує глибокого усвідомлення ролі, значення і її місця, а також розуміння процедур, критеріїв і вимог щодо практичного заснування цієї установи.

Перше і головне завдання Асоціації – реалізація регіональної стратегії розвитку.

Проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел розповіла про процес становлення регіональної політики у світі, зауваживши:

«Серед засновників Асоціації мусять бути наукові та освітні установи. Думаю, УжНУ міг би бути серед них. Важливо, щоб Агенція регіонального розвитку мала достатній інтелектуальний ресурс і базу, звідки цей інтелектуальний ресурс черпати. Повинна бути мережа незалежних експертів, які б об’єктивно ці проекти оцінювали».

Олег Лукша розповів, чому АРР в Україні не було створено досі, хоч держава має певний досвід у цьому питанні. Раніше було розроблено стратегії розвитку, які суттєво відрізняються від стратегії 2020.

Говорили й про віхи формування законодавчої бази регіонального розвитку в Україні, реформи в області, бачення того, якою ж має бути АРР, критерії до організації її співзасновників. Також слухачі дізналися, де можна знайти інформацію про АРР та проблемні питань щодо їх утворення.

Під час обговорення було порушено цілу низку актуальних питань. Учасники вступали у жваву дискусію, висловлювали різні, часом полярні думки. Загалом сумнівів не викликає, що Агенція регіонального розвитку однозначно потрібна нашому регіону.

Ксенія Шокіна,
фото Роберта Паппа,
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ужгородські студенти змагалися за Кубок України з баскетболу
Наступний Закарпатські школярі були на зустрічі з Порошенком (фото)