Науковці УжНУ працюють над проектом, що спрямований на врегулювання мовної ситуації в Закарпатті


Викладачі УжНУ розпочали роботу над проектом Інституту економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою» в рамках проекту «Просування реформ в регіони», що фінансується Європейським Союзом у межах програми «Підтримка громадянського суспільства в Україні» та Міжнародним фондом «Відродження».

Наразі підписано ґрантову угоду між ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» і ГО «Національно-культурний простір «Джерела»» (керівник – доцент УжНУ Оксана Тиховська) про реалізацію проекту «Через діалог із нацменшинами – до врегулювання мовної ситуації в Закарпатті». Керівником проекту є декан філологічного факультету УжНУ Галина Шумицька.

Його спрямування – на аналіз та оптимізацію мовної ситуації в Закарпатті (зокрема, ситуації з викладанням програмних дисциплін державною мовою та мовами національних меншин у школах, де навчаються представники національних спільнот), комунікацію з представниками нацменшин, громадські обговорення із зацікавленими сторонами і пошук взаємоприйнятних рішень при впровадженні ст. 7 Закону України «Про освіту» (з урахуванням зауважень Венеційської комісії).

Галина Шумицька й Оксана Тиховська
Галина Шумицька й Оксана Тиховська

Проект передбачає організацію діалогу з представниками органів місцевої влади та самоврядування, керівництвом шкіл та інших закладів освіти, учителями, батьками учнів, представниками громадських організацій, місцевих політичних партій, роботодавців тощо.

Його виконавці мають на меті провести низку глибинних та формалізованих інтерв’ю у місцях компактного проживання представників національних спільнот на Закарпатті за спеціальною методикою ІЕД, а також влаштувати на базі Ужгородського національного університету круглі столи для обговорення специфіки вивчення предметів державною мовою й мовами національних меншин у школах із мовами навчання національних меншин.

Партнерами проекту стали ГО «Суспільний інститут медіа» (керівник – доцент УжНУ Леся Поліха) та Медіацентр УжНУ (головний редактор – Василь Путрашик).

Наслідком реалізації ґрантового проекту має стати вироблення оптимальних рекомендацій для поліпшення мовної ситуації на Закарпатті з метою уникнення міжнаціональних непорозумінь в освітньому процесі зокрема.

Джерело: Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Німецький професор прочитав ужгородським студентам курс лекцій із господарського права ЄС
Наступний Мукачівські студенти стали призерами всеукраїнської олімпіади