Фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!» увійшов до Національного реєстру рекордів України


Писанки

29 березня в Ужгороді урочисто відкрили Четвертий обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!». 

Участь у фестивалі-конкурсі взяли адміністративно-територіальні одиниці області, у тому числі і всі новостворені об’єднані територіальні громади, 17 закладів освіти обласного підпорядкування та 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Тож на головній площі Закарпаття, перед облдержадміністрацією, розквітли майже 60 «писанкових» дерев, а також представлено майже 17 тисяч писанок, виготовлених дитячими руками в різних техніках. Навколо «великодніх дерев» стилізовані декорації фольклорного характеру відтворюють пасхальні звичаї і традиції Закарпаття у святкуванні Великодня, презентують культурно-мистецьку спадщину нашого краю.

Урочистості з відзначення кращих команд відбулися за участю очільників краю. Під час церемонії нагородження оголосили і про встановлення рекорду, зафіксованого представником Національного реєстру рекордів України Павлом Горішевським: «за найбільшу кількість «великодніх дерев», розміщених на одній локації та прикрашених писанками, зробленими дитячими руками, близько 17 000 писанок».

Найкращих у конкурсі визначили у трьох номінаціях: серед місцевих органів управління освітою, закладів професійної (професійно-технічної) освіти та закладів освіти обласного підпорядкування – за загальною сумою балів конкурсних робіт за номінаціями „Писанка” „Тематична композиція „Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності”, „Великодній рушник”.

Серед критеріїв оцінювання – відповідність регіональним традиціям щодо розпису, орнаменту, кольористики, естетичне враження та художній рівень робіт, оригінальність та креативність у розкритті сюжетної лінії фестивалю-конкурсу.

Переможцями визнали управління освіти Тячівської райдержадміністрації, відділи освіти, молоді та спорту Берегівської і Ужгородської райдержадміністрацій; ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти», професійно-технічне училище № 33 смт Великий Березний, Тячівський професійний ліцей Закарпатської області; Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”, Чинадіївський дошкільний навчальний заклад (дитячий будинок) інтернатного типу Закарпатської обласної ради.

Цього року також вручили окремі відзнаки: за креативність у розкриті Великодньої тематики Четвертого фестивалю-конкурсу – Баранинській сільській об’єднаній територіальній громаді, за популяризацію звичаїв і традицій рідного краю – команді Великоберезнянського району, за використання сучасних інноваційних технологій для розпису Великодніх писанок – команді Вищого професійного училища № 3 м. Мукачево.
Учасників фестивалю привітали керівники краю – Геннадій Москаль та Михайло Рівіс.

Призерів урочисто нагородили в рамках концертної програми, представленої вихованцями «ПАДІЮНу». Кожен із переможців отримав грошову премію, заохочувальними відзнаками відзначено також всіх учасників фестивалю-конкурсу.

Незважаючи на дощ, понад 70 умільців провели майстер-клас з виготовлення як традиційної, так і сучасної писанки.

У рамках фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» в атріумі Закарпатської облдержадміністрації розгорнуто тематичну виставку рушників – вироби освітян та їхніх вихованців. У фойє також експонуються і фотороботи Великодньої тематики.

Милуватися писанками на площі Народній в Ужгороді, а також оглянути виставку у фойє Закарпатської ОДА всі охочі зможуть до 25 квітня, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді розпочався фестиваль "Воскресни, писанко!" (відео)
Наступний В МДУ відбулася зустріч із письменником Мирославом Дочинцем (фото)