Народилася 28 травня 1952 р. в с. Широке Виноградівського району Закарпатської області в родині вчителів. Дитинство та шкільні роки провела в Хусті Закарпатської області. Закінчила СШ №4 м.Хуст з відзнакою в 1969 р. і в тому ж таки році поступила в УжДУ, на медичний факультет, який закінчила в 1975 р. за спеціальністю ”лікувальна справа”.
1986-1989 рр. – заочна аспірантура в Одеському медичному інституті ім. Пирогова М.І – спеціальність „ ревматологія”, науковий керівник д.м.н., професор Руденко Н.Б. Під час навчання в аспірантурі пройшла стажування на кафедрі мануальної терапії Медичного Інституту підвищення кваліфікації лікарів та фармацевтів м.Прага , Чехословакія. В 1990 році захистила кандидатську дисертацію в спецраді при Національному медичному університеті ім.О.О.Богомольця на тему „Утрата трудоспособности от ревматических заболеваний и мероприятия по ее снижению у работников агропромышленного комплекса”, за спеціальністю „ревматологія”, в 2000 р. – захистила докторську дисертацію в спецраді при Київській медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика на тему„ Епідеміологія та соматичні ефекти екологічнозалежних захворювань.”, за спеціальністю „внутрішні хвороби”. Науковий консультант д.м.н., професор Ганич О.М.
1975-1976 рр. – інтернатура по терапії на базі ЦРЛ, місто Новоукраїнка Кіровоградської області. 1976-1979 рр. – дільничний терапевт та дільничний педіатр (по сумісництву) в селі Глодоси Новоукраїнського району Кіровоградської області. 1979-1990 рр. – дільничний терапевт та, по сумісництву, дільничний педіатр, лікар- ординатор неврологічного відділення, лікар кабінету функціональної діагностики ЦРЛ Новоукраїнського району Кіровоградської області. 1990-1992 рр. – лікар-ординатор терапевтичного відділення Новоукраїнської ЦРЛ. 1992-2000 рр. старший науковий співробітник клінічного відділення НДІ фітотерапії УжНУ, по сумісництву лікар-ординатор, лікар невідкладної допомоги, фітотерапевт обласного клінічного гастроентерологічного диспансеру міста Ужгород. 2000-2002 рр. – професор кафедри дитячих хвороб з курсом дитячих інфекцій медичного факультету УжНУ. З 2002 р. – по теперішній час завідувач кафедри дитячих вороб з курсом дитячих інфекцій медичного факультету УжНУ.
За час трудової діяльності займалася проблемами реабілітації працівників агропромислового комплексу з ревматичними захворюваннями, екологічними проблемами в трьох регіонах України – Сумській, Кіровоградській та Закарпатській областях з метою виявлення закономірностей розвитку соматичних захворювань та їх корекції з допомогою фітотерапевтичних чинників. Досліджує алгоритми оцінки здоров’я школярів в динаміці, мінеральний гомеостаз, нуклеїновий та пігментний обмін при різній патології дитячого віку, в умовах ендемічної зони з урахуванням мультикомпонентного впливу екологічних факторів а також алергічні стани в педіатрії.
Автор монографій „Радіаційний вплив: соматичні ефекти фітотерапія” (1998); „Алгоритми харчування дітей” (2004); в співавторстві з О.В.Русановською „Диспепсія: синдром, захворювання” (2005), в співавторстві з О.А.Пушкаренко, Н.В.Шкода-Ульяновою, методичних розробок в співавторстві „Серцево-судинна патологія дитини в нормі та патології”, „Курація хворої дитини та написання історії хвороби”, „Сечовидільна система у дітей в нормі та патології”, „Вигодовування немовлят”, „Основи харчування здорових та хворих дітей”, „Рання діагностика онкологічних захворювань травного тракту на рівні первинної ланки практичної медицини”, „Організація роботи медичної сестри з базовою вищою освітою”, „Клінічне обстеження дитини” та понад 50 наукових праць. О.М.Горленко є лікарем вищої категорії, яка володіє методами клінічної медицини, функціональної діагностики, мануальної терапії та нетрадиційної медицини, науковий світогляд якої сформувався в практичній медицині з використанням досвіду праці на всіх рівнях охорони здоров’я до клінічного відділу НДІ фітотерапії та кафедри дитячих хвороб медичного факультету УжНУ.
Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)