Профспілки мають публікувати фінансові звіти у відкритому доступі, – Інна Совсун


Студентські профспілки

Перша заступниця міністра освіти і науки України Інна Совсун прокоментувала на своїй сторінці у Фейсбуку ситуацію, яка склалася навколо законопроекту № 3474. Ідеться про зміни до закону про профспілки.

Чиновниця заявляє, що у 90% випадків студентські профспілки очолюються людьми, які вже давно не є студентами, а профспілки отримують відсоток від усіх стипендій.

Відповідно до цього законопроекту, мають бути внесені такі зміни до закону про профспілки: членами і керівниками студпрофспілок зможуть бути тільки студенти; профспілки мають публікувати свою фінансову звітність у відкритому доступі. Міністерство активно долучалось до розробки проекту, але подавали його народні депутати.

“Натомість у соцмережах іде ціла війна. Ні, не між керівництвом профспілок і студентським активом, а … всередині студентського активу між тими, хто підтримує законопроект і тими, хто пропонує заборонити студентські профспілки загалом.

Через колосальні зусилля і перемовини з комітетами — ці чвари не завадили вчорашньому успішному проходженню законопроекту через два комітети — освіти і соціальної політики.

Але сама ситуація — дуже насторожує: якщо люди вбачають спільну проблему, то вони повинні спільно боротись проти проблеми, а не один проти одного! Якщо є частина студентів, котрі хочуть заборони студентських профспілок загалом — то вони мають можливість розробити такий законопроект, домовитись з кимсь з депутатів про його внесення і тоді його лобіювати. Але ж не треба топити інших, котрі так само хочуть вирішення проблеми, але вбачають інші механізми для її розв’язання!

І якби ж то це тільки цього законопроекту стосувалось! І цих груп інтересів! Ми це спостерігаємо скрізь і на всіх рівнях. І ці публічні чвари між однодумцями — це те, що виснажує, втомлює і розчаровує більше ніж критиканство і тиск з боку тих, хто хоче уникнути будь-яких змін…

Давайте вчитися чути один одного. Ось що я хотіла сказати”, – написала Інна Совсун.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Уряд додатково виділив півмільярда на профтехосвіту
Наступний Контактні дані пункту реєстрації на ЗНО в Ужгороді