Інновації в освіті: закарпатські вчителі хочуть створити скайп-платформу для вивчення іноземних мов


Допоки школи готуються до нового навчального року, поки ведуться дискусії про те, чи є батьківські внески на ремонт освітніх закладів і на інші потреби “поборами” і чи може без них нормально функціонувати українська освіта в умовах тотального недофінансування, деякі закарпатські педагоги працюють над тим, аби запровадити в освітній процес нові – цікаві й більш ефективні – методики навчання і знайти для них альтернативні джерела фінансування.

У травні минулого року ми писали про те, що одною з 24 експериментальних опорних шкіл в Україні у межах пілотного проекту мала стати ЗОШ І-ІІІ ст. с. Тур’я-Ремета на Перечинщині. Тур’яреметівська загальноосвітня школа мала отримати кошти на розвиток матеріально-технічної бази – на ремонт приміщень, навчальне обладнання, запровадження інформаційно-комп’ютерних технологій, щоб “забезпечити високу якість середньої освіти для дітей з сільської місцевості”.

Однак опорних шкіл у Закарпатській області не було створено ні на базі Тур’яреметівської ЗОШ, ні на базі інших навчальних закладів, про які попередньо йшлося. Закарпаття залишається єдиною в Україні областю, де не створена жодна опорна школа.

Деякі вчителі не втрачають ентузіазму у педагогічній роботі попри те, що держава не цінує їхню роботу, шукають альтернативні законні джерела фінансування. Наприклад, краудфандинг – збір коштів, фінансування проектів громадою. Так, педагоги з Перечинщини на платформі для освітніх проектів GoFundEd збирають кошти для створення скайп-платформи «Ровесники, відгукніться». Завдяки цій платформі планують удосконалити вивчення іноземних мов (англійську, німецьку, словацьку мови у Тур’яреметівській ЗОШ опановують із першого класу) – спілкуватися через неї з дітьми, для яких ці мови є рідними.

Тур'яреметівська ЗОШІніціатори збору коштів переконані, що нова система допоможе учням

  • без зайвих витрат спілкуватися з однолітками, які живуть за сотні кілометрів;
  • навчитися вільно спілкуватись іноземною мовою та отримувати задоволення від результату;
  • зміцнити віру у власні сили та переконатися, що це таки реально.

“Нам хочеться бути сучасними – брати активну участь у суспільному і культурному міжнародному житті. Прагнемо відкривати нові горизонти, щоб уроки іноземної мови були наповнені активним життям”, – переконують ініціатори проекту.

Загалом планують зібрати 63 тисячі 282 грн – на мультимедійну дошку, ноутбук, проектор та інші технічні засоби. Станом на час підготовки цієї публікації зібрано 12% від потрібної суми.

Підтримати ініціативу можна за посиланням.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Пост-докторант із Німеччини розповів про особливості навчання на фізичному факультеті УжНУ
Наступний Для мукачівських дошкільнят провели "свято шоколаду". Гарні фото :)