Важливо й цікаво:

Москаль спростував інформацію, оприлюднену на сайті МОН

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті сьогодні назвав "фейком" новину про те, що через створення опорних шкіл на Закарпатті будуть скорочені класи, а дітей довозитимуть в опорні школи.

Довезення учнів до опорних шкіл - автобус, Закарпаття

Скриншот публікації із сайту Геннадія Москаля:

Скриншот із офіційного сайту Г. Москаля

Скриншот із офіційного сайту Г. Москаля (для збільшення натисніть на зображення).

Оскільки першоджерелом новини про скорочення кількості класів через створення опорних шкіл є Освітній портал Закарпаття, редакція нашого видання вважає за необхідне акцентувати на тому, що зазначена інформація не є журналістським “фейком”, а взята з офіційних джерел. Основою для публікації у нашому виданні стали матеріали із сайту Міністерства освіти і науки України, – зокрема, зі збірника інформаційно-статистичних матеріалів серпневої педагогічної конференції (про опорні школи тут на с. 48-53).

Ось сторінки зі збірника, статистику з яких оприлюднило наше видання у публікації, про яку йдеться:

Діаграма 4.52 - кількість учнів, яких довозитимуть

Діаграма 4.52 – кількість учнів, яких довозитимуть до опорних шкіл. Джерело цієї та інших діаграм – сайт МОН України

 

Діаграма 4.55 - кількість класів, які буде скорочено

Діаграма 4.55 – кількість класів, які буде скорочено

Крім того, на сайті МОН зазначено, що на Закарпатті будуть створені 3 опорні школи:

Діаграма 4.51 - кількість опорних шкіл в областях

Діаграма 4.51 – кількість опорних шкіл в областях

Ці опорні школи в Закарпатській області матимуть 17 філій:

Діаграма 4.56 - кількість філій опорних ЗНЗ

Діаграма 4.56 – кількість філій опорних ЗНЗ

Як зазначено у самому збірнику, статистичну інформацію надано Державною службою статистики України, Міністерством освіти і науки України, Інститутом освітньої аналітики, Інститутом модернізації змісту освіти, Українським центром оцінювання якості освіти.

Інформація про опорні школи у збірнику актуальна – станом на 1 серпня 2016 року. З повним текстом збірника можна ознайомитися на сайті МОН.

Нагадаємо, що три школи, які мають стати опорними, на Закарпатті були визначені ще у травні 2016 року: два переможці обласного конкурсу на кращий проект опорної школи (Ясінянська ЗОШ №2 на Рахівщині, Горінчівська ЗОШ на Хустщині) та школа в с.Тур’я-Ремета Перечинського району  (див. наказ директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Г.І.Сопкової від 12 травня 2016 року). Згідно з іншим наказом директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА – від 10 лютого 2016 року, – відповідальні за реалізацію в області проекту опорних шкіл особи щомісяця до 1 числа мають інформувати МОН про хід виконання “дорожньої карти” зі створення опорних шкіл.

Освітній портал Закарпаття ставиться з повагою до своїх читачів, тому наші журналісти ніколи не створюють “фейкових” новин і публікують перевірену інформацію, у цьому випадку – з офіційного сайту Міністерства освіти і науки України. Однак голова Закарпатської ОДА, безперечно, має більш повні відомості про те, на якому етапі зараз у регіоні реформа освіти, зокрема ситуація зі створенням опорних шкіл.
Прокоментувати!

Станьте першим!

Повідомляти про
avatar
wpDiscuz