Із вищих навчальних закладів почали відраховувати студентів за підробку ЗНО


ЗНО-2017

У Генеральній прокуратурі України стверджують, що з 2008 року в Українському центрі оцінювання якості освіти діяла злочинна організація, метою якої було завищення результатів ЗНО окремих осіб і привласнення коштів Центру. Відповідне повідомлення було оприлюднено на сайті ГПУ 21 березня.

Зокрема, у відомстві нагадали, що Генеральною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами несанкціонованої зміни інформації в реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання.

«Встановлено, що службові особи Українського центру оцінювання якості освіти у 2008 році створили злочинну організацію для завищення результатів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) окремих осіб і привласнення коштів Центру, а також Агентства з міжнародного розвитку США (USAID)», – йдеться у повідомленні ГПУ.

У прокуратурі стверджують, що дії із завищення результатів ЗНО, «надавали замовникам незаконні переваги у доступі до вищої освіти, отриманні відзнак (медалей) та безпідставній оплаті навчання за бюджетні кошти, одночасно обмежуючи доступ до вищої освіти обдарованої молоді».

Також у прокуратурі повідомили, що ГПУ ініційовано питання про відрахування конкретних осіб у зв’язку із використанням неправдивих відомостей про проходження ЗНО.

«За встановленими фактами керівництвом вищих навчальних закладів за наслідками розгляду матеріалів Генеральної прокуратури України вже відраховано двох студентів», – повідомили у ГПУ.

«Водночас, Генеральною прокуратурою України продовжується робота щодо ініціювання відрахування інших осіб, які використали підроблені результати ЗНО, відшкодування до бюджету вартості навчання та поновлення прав абітурієнтів, які потерпіли від незаконних дій. Досудове розслідування триває», – йдеться у повідомленні.

osvita.ua

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатську профтехосвіту презентували на виставці у Києві
Наступний Тренінг із фінансової грамотності відбувся в УжНУ