Місяць і Сатурн як на долоні: в Ужгороді спостерігали за космічними об’єктами (фото)


Учні лінгвістичної гімназії в Ужгороді спостерігали за зоряним небом разом із учителем
Учні лінгвістичної гімназії в Ужгороді спостерігали за зоряним небом разом із учителем

Теплого надвечір’я 9 вересня на Липовій алеї в Ужгороді було людно й гамірно. Лунали захоплені вигуки і десятки пар дитячих та батьківських  очей уважно стежили, як зелений промінь лазерної указки в руках учителя фізики та астрономії Віктора Гануса «торкався» одного за одним небесних світил. Так першокласники 1(5)-Г класу Ужгородської лінгвістичної гімназії та їхні друзі розпочали своє знайомство із чудовою наукою астрономією.

Сатурн
Сатурн

Окрім упізнаваного Місяця, який набув фази першої чверті та перебував у сузір’ї Змієносця, поруч знаходилися три яскраві «зірочки», з яких, як пояснив учитель, дві – насправді не «зірочки», а планети Марс та Сатурн, а третя – таки зоря Антарес із сусіднього сузір’я Скорпіона.

А потім почалось найцікавіше – телескопічні спостереження цих світил. Найбільший із телескопів, «Міцар ТАЛ 1», був «під командуванням» Катерини Куртей – призера ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських робіт МАН із астрономії. Вона «націлила» прилад на планету Сатурн, оточену добре помітними кільцями та пояснювала побачене.

Учні Ужгородської лінгвістичної гімназії вивчають космічні тіла через телескоп
Учні Ужгородської лінгвістичної гімназії вивчають космічні тіла через телескоп

Катерина Мелеш, переможець ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з астрономії, демонструвала «першачкам»  вигляд Місяця за допомогою власного телескопа «Celestron»,  розповідаючи, як відрізнити місячні моря від материків та як утворилися на поверхні Місяця численні кратери.

Спостерігати було цікаво і батькам
Спостерігати було цікаво і батькам

Семерак Анастасія  проводила фотографічні спостереження Місяця закріпленою на штативі власною фотокамерою з об’єктивом типу «superzoom». Отримані ученицею знімки чітко відтворювали вигляд місячної поверхні.

Учні побачили Місяць як на долоні
Юні астрономи побачили Місяць, як на долоні

Один із телескопів-рефракторів найпростішої конструкції був саморобним – його виготовив із підручних матеріалів Богдан Грейцер. Кожен охочий міг спробувати власноруч «покерувати» цим приладом. Усі ці учні вже не перший рік відвідують астрономічний гурток, що діє в Ужгородській лінгвістичній гімназії. Тож усі гімназисти, які бажають продовжувати знайомство з цією наукою, можуть узяти участь у заняттях гуртка.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студенти кафедри військової підготовки УжНУ вшанували пам'ять Героя АТО
Наступний Студенти УжНУ вивчали туристичні ресурси Закарпаття