Студенти кафедри військової підготовки УжНУ вшанували пам’ять Героя АТО


Сім'я Героя

Днями на площі Віталія Постолакі студенти кафедри військової підготовки УжНУ разом з усіма небайдужими вшанували пам’ять Героя АТО капітана Василя Балога.

Розпочали захід хвилиною мовчання. Ужгородський військовий комісар підполковник Микола Журавльов сказав теплі слова співчуття родині загиблого Героя.

Офіцер розповів, як Василь Балог хоробро захищав українську землю від ворога на Луганщині, де поліг 2014 року.

«Досі на гранітній плиті було викарбувано 18 імен… Сьогодні ми зібралися тут, аби вшанувати пам’ять дев’ятнадцятого. До списку закарпатських Героїв додали і капітана Василя Васильовича Балога, щоб він не загинув удруге. Адже вперше людина вмирає, коли зупиняється її серце, і помирає ще раз – коли про неї забувають. Ми зібралися тут, аби не допустити цього», – зауважив підполковник.

Заступник військового комісара майор Віктор Гресь відзначив, що загиблий капітан був надзвичайно мужнім і відповідальним:

«Ми пам’ятаємо його як кращого воїна у дивізії…»

Відтак представник Української автокефальної православної церкви зачитав указ преосвященного єпископа Віктора про посмертне нагородження загиблого грамотою та медаллю князя Володимира І ступеня, а також додав:

«Церква підтримує і молиться за тих, хто ціною життя дбає про наш мир».

Священнослужителі відправили й молебень за вічний спокій тих, хто поклав голову за незалежність України.

На завершення підполковник Журавльов попросив пробачення у сім’ї Героя «за те, що не вберегли»… Маленькі діти у вишиванках поклали квіти до монумента Віталія Постолакі, а студенти кафедри військової підготовки УжНУ – свічки за упокій полеглих Героїв.

До пам’ятника сину ступила й згорьована мати – Галина Миколаївна Постолакі, яка зі сльозами на очах прийшла вшанувати пам’ять побратима свого захисника.

Участь у таких заходах студентської молоді важлива, адже сприяє військово-патріотичному вихованню майбутніх офіцерів запасу.

Віра Лабич,
Медіацентр УжНУ

Більше фотографій можна переглянути за посиланням.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті у школах із угорською мовою навчання понад 150 вакансій
Наступний Місяць і Сатурн як на долоні: в Ужгороді спостерігали за космічними об'єктами (фото)