МОН планує змінити принципи фінансування вишів


Фінансування

Фінансування вищої освіти має здійснюватися на основі формули з урахуванням рейтингу та результативності вишу, а ВНЗ та наукові установи повинні отримати статус неприбуткових організацій. Про це під час круглого столу, присвяченого питанню фінансування вищої освіти, сказав перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.

За його словами, зараз Міністерство освіти працює над відповідними змінами до законодавства.

Також Ковтунець підкреслив, що такі зміни необхідні з низки причин. Насамперед ідеться про відсутність реальної фінансової автономії вишів, хибну методологію фінансування, а також про те, що державні витрати не завжди відповідають якості освітніх послуг.

«Зараз в Україні якість освіти не підтримується в грошовому еквіваленті. Ми фінансуємо установи замість того, щоб фінансувати освітні послуги. Аби забезпечити справедливий розподіл державних коштів та фінансову автономію вишів, сьогодні необхідно внести низку змін до закону «Про вищу освіту» та Податкового кодексу. Фінансування за розробленою нами формулою та новий статус ВНЗ потребуватиме нового фінансового менеджменту в університетах», – зауважив перший заступник міністра.

У свою чергу, виконавчий директор німецького Центру вищої освіти Франк Цігель наголосив, що фінансування на основі результативності має базуватися на новій управлінській парадигмі.

«Стратегія працює тільки тоді, коли вона підтримується на основі результатів фінансування. Це означає, що фінансування має безпосередньо пов’язуватися з цілями, мають бути створені стимули для їх досягнення. Управління, що базується на стимулах і конкуренції, має перевагу перед управлінням за правилами», – зазначив Цігель.

Він додав, що кращі в Європі практики зараз реалізовано в Фінляндії та Австрії.

Джерело: osvita.ua

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В „Арніці” закінчилася чергова відпочинкова зміна
Наступний В МДУ відкрили 4 нові спецради із захисту кандидатських дисертацій