Наукова бібліотека УжНУ ввійшла до рейтингу провідних книгозбірень України


УжНУ
Ужгородський національний університет

Про інновації, утілені Науковою бібліотекою УжНУ, розповіла її директорка Марія Медведь на черговому засіданні Вченої ради УжНУ.

«Як відомо, бібліотека в перекладі з грецької – це «книга» та «скриня». Дещо символічно, але наш підрозділ, справді є книжковою скринею університету. Нині у фонді – понад мільйон чотириста книг, 140 тис. періодичних видань, 700 дисертаційних досліджень, близько 9400 електронних носіїв із записом», – повідомила Марія Миколаївна.

Щороку книгозбірня вишу поповнюється новими виданнями, основне фінансування надходить з бюджету УжНУ. До прикладу, протягом 2017-го витрати перевищили 370 тисяч грн.

Із початку жовтня бібліотека альма-матер входить до 60-ки книгосховищ ВНЗ України, яким на рік надали безкоштовний доступ (за кошти держбюджету) до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science.

Працівники книгозбірні УжНУ мають і добрі традиції: уже впродовж чотирьох років кардинально змінюється форма обслуговування користувачів. Так, цьогоріч завершено комп’ютеризацію всієї навчальної літератури (понад 340 тисяч примірників), у якому можна виокремити такі етапи:

  • 2014 рік — комп’ютеризація абонементу економічної літератури
  • 2015 — підручників гуманітарного спрямування
  • 2016 — медичної та фізико- хімічної літератури
  • 2017 — книжок для представників інженерно-технічного та юридичного факультетів.

Нині близько 12 500 читачів перейшли на електронну форму обслуговування. Завершення об’єднання в єдину електронну мережу всіх пунктів видачі підручників стало справді резонансною подією для університету. Науково-методична бібліотечна комісія при Міністерстві освіти та науки України внесла книгозбірню УжНУ до рейтингу провідних вишівських бібліотек держави.

Марія Медведь стверджує: «Університетська книгозбірня не тільки допомагає забезпечувати навчальний процес, а й є важливою ланкою у підготовці акредитаційних та ліцензійних справ».

Фонд наукової літератури (800 тисяч джерел) також удосконалюється. Зокрема, колектив бібліотеки УжНУ модернізував традиційні карткові каталоги — замість них з’явився єдиний електронний (доступний в інтернеті). Заархівовано 13 тисяч статей у репозитарії вишу . Створено й сайт бібліотеки Ужгородського національного університету.

«Сучасного читача приваблюють електронні ресурси, хоч бібліотека цього не боїться. Друковані книжки — перевірені джерела інформації, тому і в найрозвиненіших країнах світу не втрачають авторитету. Разом з тим всесвітня мережа приводить до фондів бібліотеки чимало користувачів», — зауважила М. Медведь.

Насамкінець очільниця книгозбірні подякувала керівництву за підтримку всіх починань. Своєю чергою, ректор Володимир Смоланка наголосив на важливості діяльності колективу Наукової бібліотеки УжНУ.

Ольга Брайлян
Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті провели вебінар, присвячений викладанню суспільних дисциплін у ПТНЗ
Наступний Студенти УжНУ вчилися криміналістично досліджувати зброю, боєприпаси, вибухові речовини та їхні сліди