Перевірка відбуватиметься автоматично, оскільки створено єдиний національний репозитарій наукових праць.
За словами заступниці міністра освіти і науки України Інни Совсун, репозитарій розроблявся останні декілька місяців. Чиновниця каже, що в репозитарій завантажуватимуть усі письмові роботи (студентські роботи – курсові, дипломні, бакалаврські, магістерські, – а також дисертації), написані в університетах та в академічних установах, де ці тексти будуть зберігатися.
«У такому випадку за допомогою різного програмного забезпечення, котре є на ринку, можна буде автоматизувати перевірку на плагіат», – сказала Совсун.
Заступник міністра також зазначила, що запрацював ще один механізм для перевірки на плагіат – обов’язковість розміщення дисертації онлайн.
«Після того, як цю норму було впроваджено, ми бачимо наскільки посилилася увага до перевірки дисертацій серед академічної, журналістської спільноти, тому що вперше громадськість отримала можливість побачити тексти, в тому числі й перед тим, як відбуваються захисти робіт. Це попередній механізм, вочевидь для системної роботи необхідна єдина база для перевірки і ми над цим працюємо», – підкреслила Інна Совсун.
Зараз процедура перевірки текстів передбачає надсилання міністерством робіт, у яких є підозри щодо плагіату, до вивчення у вчені ради, повідомила osvita.org.ua.