У Словаччині розпочався літній молодіжний табір на воді


Учасники літнього табору на воді у Словаччині, Олена Дуло
Учасники літнього табору на воді у Словаччині

18 червня в Словаччині урочисто відкрили третій молодіжний літній спортивний табір для українських та словацьких студентів на озері Домаша. Серед учасників шістнадцятеро студентів УжНУ на чолі з деканом факультету здоров’я людини Оленою Дуло. Тижневий збір з водних видів спорту реалізується у рамках проекту «Міжнародне молодіжне спортивне партнерство» між Словаччиною та Україною завдяки підтримці Норвезького фінансового механізму та уряду Словаччини.

Відкриття відбувалося на території клубу серфінгістів Surfclub Domaša Holčíkovce на Домаші під час заходу сонця. Координатор проекту зі словацького боку Павол Лопуховський привітав учасників та поважних гостей, серед яких представники Норвегії – голова Норвезької спортивної федерації Ейнар Ботнмарк та її менеджер Крістін Сетса; а також голова спортивної організації «Фіннмарк» Мей Бенте Еріксен та її директор Тронд Оустґард.

Павол Лопуховский нагадав, що цим проектом долаються кордони, і вкотре з’являється нагода переконатися, що можна багато чого змінити. Крім того, закликав молодь пізнавати країни й одне одного. Побажав усім добре провести час, щоб захотілося приїхати до Словаччини ще раз.

«Після трьох спільних проектів ви стали вже дорогі нам. Дякую Європейському Союзу та колегам з Норвегії за таку змогу для студентів комунікувати і займатися спортом. Керівництво Ужгородського університету високо цінує таке співробітництво. Рада, що серед норвежців і словаків є люди, які розуміють, що треба стирати межі, які можуть нас роз’єднати», – зауважила координаторка проекту з українського боку Олена Дуло.

За словами Крістін Сетси, це дуже хороша співпраця словаків та українців, від якої і вони можуть багато чого запозичити для своїх проектів з іншими країнами.

Гості зі Скандинавії подарували сувеніри координаторам проекту. Українська делегація відзначила ювілейною олімпійською медаллю дворазового учасника Олімпійських ігор в Атланті та Сіднеї Йожефа Полака, а також подарувала олімпійський сувенір молодій спортсменці Кароліні Беранковій, яка завдяки підтримці у ФБ друзів і з України виграла конкурс, тому поїде на Олімпійські ігри в Бразилію як уболівальниця.

Під час відкриття студентів познайомили із інструкторами клубів яхтингу та серфінгу, які будуть їх навчати віндсерфінгу, кафкінгу, яхтингу, вейкобордингу.

У перший день студенти з Ужгородського університету вже мали екскурсію Кошицями та звикали до мікроклімату озера Домаша. Найголовніше – розпочали знайомство з колегами із Кошицького технічного університету.

Нагадаємо, це вже третій спільний табір у цьому проекті. Перші два були присвячені зимовим видам спорту і відбувалися на горі Красія на Великоберезнянщині та на курорті Бахледова долина у Татрах.

Іванка Когутич
спеціально для Медіацентру УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Відбулося засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА
Наступний Делегація з Чехії побувала в УжНУ