Науковці УжНУ беруть участь у формуванні «Візії майбутнього освіти і науки України»


Упродовж літа під егідою МОН України триває активна робота над формуванням Національної стратегії освіти й науки України — 2030, до якої долучені експерти з освітнього українського середовища відповідно до тих стратегічних цілей, які відображені у «Візії майбутнього освіти і науки України».

Команда МОН разом із фасилітаторами детально опрацьовують описи проблем в освіті й науці, а також пропозиції їх розв’язання, що надходять від експертів, систематизуючи, щоб мати змогу обговорити докладніше під час фасилітаційних онлайн-сесій з напрацювань конкретних рішень.

17 серпня відбулася одна з перших фасилітаційних онлайн-сесій робочої групи за напрямом «Вища освіта», у якій беруть участь і науковці УжНУ – проректор з науково-педагогічної роботи професор Олександр Рогач, декан юридичного факультету професор Ярослав Лазур, колеги з очолюваного ним підрозділу – професор кафедри кримінального права та процесу Ярослав Ліховіцький і доцент кафедри конституційного права та порівняльного правознавства Яким Якимович, а також професорка кафедри соціології та соціальної роботи Галина Шумицька.

Роботу групи модерував заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький.

Михайло Винницький
Михайло Винницький

За його словами, перша сесія вказала на початок широкого громадського обговорення наболілих проблем. Уважає це добрим результатом, адже найціннішим є саме середовище для інтлектуального розвитку. А зустріч засвідчила його здорове ядро. Нагадавши улюблену цитату першої жінки-президентки Гарвардського університету, яка говорила про те, що завдання вищої освіти – підготувати випускника не до його першої, а до шостої роботи, пан Михайло наголосив на важливості світоглядного розвитку, який має забезпечувати система вищої освіти.

Заступник міністра подякував науковцям за живий інтерес до вирішення накопичених в освітній галузі проблем і закликав до продовження роботи, щоб на початок навчального року можна було вести мову про пріоритетні напрямки розвитку освіти в Україні.

Джерело: Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатські вчителі математики й української можуть пройти сертифікацію (відео)
Наступний У Карачині на Берегівщині триває Всеукраїнська багатопредметна школа (фото, відео)