Сьогодні презентують журнал «Театральна бесіда», авторами в якому стали викладачі УжНУ


Закарпатський обласний музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв

До 70-річчя Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв вийшов номер фахового журналу «Театральна бесіда» про цей театр.

Концептуально часопис показує сучасний зріз життя театру, а не переказує історію. Рецензіями, відгуками, інтерв’ю розповіли про останні три роки роботи цього храму Мельпомени. Переважно це матеріали, які були опубліковані тільки в інтернет-виданнях, повідомляє Медіацентр УжНУ.

Видавці-львів’яни, які щороку випускають два номери цього фахового театрального часопису, позитивно сприйняли свіжу й цікаву ідею завліта закарпатського театру Олександра Гавроша, бо звикли до традиційних журналів із ретроспективою. За словами драматурга театру, це перше видання на Закарпатті, в якому зібрані публікації про сучасне театральне життя воєдино. «Видань про театр у нас багато: «Театр Срібної землі», «Від Гасниці до Рампи» Ігнатовича, шість книг Андрійця… Але всі вони про історію».

У номері журналу вміщено 19 публікацій, десять з яких – професора УжНУ Сергія Федаки. Це відгуки на вистави «Велика Капітуляція» М.Мільмейстера, «Одруження» (режисер – Петро Авраменко), «У Парижі гарне літо» (режисер – Анатолій Філіппов), «Мишачий король, або Лускунчик» (режисер – Олександр Саркісянц), «Пригоди бравого солдата Швейка» (Василь Шершун), а ще – три інтерв’ю із головним режисером театру Анатолієм Філіпповим, актором Ярославом Мелецем, художнім керівником Василем Шершуном.

Також у номері розміщена публікація «До чого призводить брак любові» викладача кафедри журналістики Наталії Каралкіної, де молодий науковець подає й коментарі про виставу «Meine liebe Віра» режисера Сергія Архипчука –  самого режисера, його колег Олександра Куцика, Михайла Мільмейстра, театрознавців Ніни Малишко, Василя Андрійця, Сергія Федаки та виконавця головної чоловічої ролі Михайла Фіщенка.

У журналі  можна знайти перелік прем’єр вистав за 2013–2016 роки, а це сімнадцять постановок. Окрім інтерв’ю, відгуків, у ненав’язливій формі коротко повідомлено про фундаторів театру – братів Шерегіїв, перелік обласної театральної премії 2015 року та байки закарпатського театру.

До кожної публікації ретельно підібрані фотоілюстрації. Видання цікаво читати і сприймається воно як книга. Сергій Федака вже назвав журнал, що надходить до всіх найбільших бібліотек і театрів України, «візитівкою цього храму Мельпомени у загальнодержавному масштабі».

Презентація номеру відбудеться 27 березня – в День театру і відзначення ювілею Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв о 16:00.

Іванка Когутич

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студенти розповіли ужгородським учням, чому варто обрати фах журналіста і рекламника (відео)
Наступний У Мукачівському університеті підвищують кваліфікацію музкерівники області