У Великобританії скасували студентські стипендії


Британські студенти отримуватимуть стипендії в борг
Британські студенти отримуватимуть стипендії в борг

Від 14 січня студенти у Великій Британії залишились без стипендій, натомість можна отримати студентську позику. Так новою постановою уряд країни позбавив соціальної підтримки малозабезпечену молодь.

За законом, який діяв раніше, на стипендію могли претендувати студенти з сімей, чий дохід не перевищував 25 000 фунтів стерлінгів на рік. Максимальний розмір матеріальної допомоги становив 3 387 фунтів на рік із пропорційним зменшенням залежно від рівня доходів сім’ї (що ближче до визначених документом 25 тисяч, то меншою була студентська виплата).

За новою постановою уряду студенти можуть таки отримати матеріальну допомогу до 8 200 фунтів на рік, проте в борг: позику треба буде повернути після закінчення навчального закладу, коли зарплата молодого фахівця сягне 21 000 фунтів на рік.

За даними дослідження, проведеного Національним союзом студентів, більше половини батьків впевнені, що скасування стипендій суперечить заявленим планам уряду щодо підвищення доступності вищої освіти. А 20 % батьків, які мають сумарний сімейний дохід до 25 000 фунтів стерлінгів на рік, вважають себе постраждалими від заміни стипендій на позики.

Хоча про такі наміри уряду консерваторів міністр фінансів Джордж Осборн оголосив ще влітку, ніхто не очікував, що рішення буде прийнято ультимативно. Тож депутати опозиційних партій, насамперед лейбористи, різко засудили скасування стипендій, оскільки рішення було прийнято без обговорення і голосування в Палаті громад Великої Британії.

За матеріалами The Telegraphpedpresa

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатська ОДА систематизує інформацію про сайти шкіл області
Наступний Міністерство хоче спростити санітарні вимоги до дитсадків