3 березня у департаменті освіти і науки облдержадміністрації відбулася нарада керівників вищих навчальних закладів І ̶ ІІ рівнів акредитації під головуванням Сопкової Г.І., директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації, за участю голови ради директорів вищих навчальних закладів І ̶ ІІ рівнів акредитації Йовбака В.Д., головного спеціаліста відділу вищої, професійно-технічної освіти та науки департаменту освіти і науки облдержадміністрації Бабинця Ю.Ю.
У ході наради учасники розглянули та обговорили питання про подальше функціонування коледжів і технікумів у процесі реформування вищої освіти України; зміст освітніх реформ, пріоритети і напрями реалізації освітньої політики в умовах децентралізації влади в Україні; імплементація Закону України від 01.07.2014 №1556-VІІ „Про вищу освітуˮ; законодавче забезпечення окремого сегменту освіти для коледжів і технікумів.
Директор департаменту Сопкова Г. І. звернула увагу на питання фінансування вищих навчальних закладів І ̶ ІІ рівнів акредитації області, проведення атестації педагогічних працівників у 2016 році, на заходи з реалізації Програми розвитку регіональної вищої освіти на 2013 − 2017 роки.
У ході дискусії учасники зібрання більш детально зупинилися на змінах у роботі коледжів і технікумів у найближчиий час. Наголошено зокрема, що у 2016 році проводиться останній прийом у ВНЗ І ̶ ІІ рівнів акредитації на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.
У перспективі ВНЗ, що здійснюють підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, мають право продовжити освітню діяльність з підготовки фахівців освітньо-професійного ступеня молодшого бакалавра за умови отримання відповідної ліцензії. Особливості ліцензування освітньої діяльності вищих навчальних закладів I рівня акредитації для отримання ліцензії на підготовку фахівців освітньо-професійного ступеня молодшого бакалавра встановлюються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Перша ліцензія строком на п’ять років може бути видана на освітню діяльність щодо підготовки фахівців освітньо-професійного ступеня молодшого бакалавра без вимоги щодо необхідності підготовки фахівців освітнього ступеня бакалавра.
Вищі навчальні заклади I рівня акредитації, які протягом п’яти років строку дії ліцензії на підготовку фахівців освітньо-професійного ступеня молодшого бакалавра не отримають ліцензію на підготовку освітнього ступеня бакалавра, будуть віднесені до системи професійно-технічної освіти.
Тож реформи в освітній галузі тривають, а наскільки успішними результативними вони будуть залежить насамперед від того як їх утверджуватимуть на місцях, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.