Минулоріч в одному з кабінетів Ужгородської ЗОШ № 2 замінили підлогу, постелили ламінат. Цього літа планують обійтися косметичним ремонтом, скинулися на який самі батьки. Переконують: за власним бажанням.
Вкладуться у невелику суму: дві сотні з родини.
Діана Куртанич, голова батьківського комітету:
“На ремонт і фарби ми купили завдяки батькам. Але ми виходили так, що ми хотіли. 200 гривень і все. Просто батьківська ініціатива. Бо ми хочемо, щоб наші діти вчилися тут, у гарному класі. І ми знаємо, що бюджет інколи не дозволяє таких-от ремонтів робити”.
За батьківські кошти – тільки класи, і лише за бажанням батьків, – переконують у школі. Бюджетні гроші виділили на більш серйозні проблеми: 480 тисяч – на ремонт каналізації, ще 200 тисяч – для облаштування туалету для учнів молодшої школи. Ремонт коридорів – теж за кошти школи. А от на мінімальне облагородження класів не вистачає.
“43 кабінети. На кожен клас це нереально містові потратити, скажімо, на косметичні ремонти класів. Цим переймаються благодійні організації, цим переймаються батьківські колективи за потреби. Внески, у які ми не втручаємося і не маємо права втручатися, бо за розпорядженням міського голови ні директор школи, ні вчителі не сміють мати відношення до збору коштів”, – каже Ярослав Кирлик, директор Ужгородської ЗОШ №2.
Та навіть мінімальний ремонт одного класу влітає в копійку батькам.
У відео “21 каналу” дивіться про детальніші підрахунки, про особливості розпорядження коштами в Ужгородській ЗОШ № 5.