В УжНУ обговорили стратегію розвитку Ужгорода до 2040 року


В УжНУ обговорили стратегію розвитку Ужгорода

У конференц-залі ректорату УжНУ 18 травня було людно: тут зібралися громадські активісти, студенти та народні депутати, аби взяти участь у форумі «Децентралізація: виклики та можливості для міста Ужгорода».

Після вітальних слів у програмі були заплановані 4 доповіді-презентації. Говорили, зокрема, про завдання, які стоять перед нашим містом та його громадою на шляху до децентралізації, про стратегічне планування, приміські зони тощо.

Від спеціального гостя зі Львова Андрія Пундора почули про досвід міста Лева, яке вже долає цей шлях і готове ділитися досвідом. Жителів Львова долучали до обговорень, проводили опитування — таким чином брали до уваги думку людей.

Один з доповідачів Микола Яцков наголосив, що це позитив для Ужгорода: воно повертає самоврядування, і зараз жителі обласного центру мають можливість долучатися до розробки генплану та стратегічного плану міста. «Децентралізація — це повернення громаді можливості управляти містом», — пояснив доповідач.

Одним з ініціаторів зустрічі такого формату став аспірант УжНУ, депутат міської ради Микола Сюсько, який пояснює, що метою заходу є обговорення впливу процесу децентралізації на написання стратегії міста Ужгорода.

Найбільший інтерес у слухачів викликала тема зелених зон Ужгорода, бо ж, як з’ясувалося, згідно з генпланом 2014 року, в Ужгороді було 80 га зелених зон (при потребі 117) — тепер ця територія зменшилась ще майже на 30 га. Люди обурені такою ситуацією, адже через кілька років, як сказав хтось із присутніх, потрібно буде виїжджати за місто, щоб подихати…

Присутні переймалися також тим, що в перспективі до Ужгорода можуть приєднати інші населені пункти, жителі яких будуть не згодні із розробленою зараз стратегією. На це Андрій Пундор порадив грати на випередження і долучати представників таких населених пунктів до обговорення вже зараз.

Ксенія Шокіна,
фото Роберта Паппа, Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
1 Коментар
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анастасія
Анастасія
22.05.16 15:54

Чудова історія успіху! https://www.youtube.com/watch?v=8KaGJAZn2x0 Так само може зробити кожна громада, якщо скористається безкоштовною покроковою інструкцією як впровадити такий проект за моделлю DESPRO за посиланням udl.despro.org.ua (Ресурс “Сільське питне водопостачання”).

#Сільське_Питне_Водопостачання #DESPRO

Попередній У Мукачівському університеті обговорили актуальні проблеми освіти і науки
Наступний Ужгородські школярі до Дня Європи складали біля ОДА карту континенту (фото)