В УжНУ відбувся вечір пам’яті академіка Василя Німчука (відео)


Василь Німчук
Василь Німчук

Нещодавно науковий світ засмутила звістка про смерть Василя Німчука – видатного українського і слов’янського мовознавця родом із Закарпаття, завідувача відділу історії української мови та ономастики Інституту української мови Національної академії наук, члена-кореспондента НАН України, випускника й доброго друга нашого вишу…

4 грудня, на 9 день відходу професора в інші світи, викладацький колектив філологічного факультету УжНУ, колеги й студенти Василя Васильовича зібралися, аби згадати його добрим словом на вечорі пам’яті.

Наукова бібліотека вишу підготувала до заходу добірку наукових праць мовознавця.

Розпочала зустріч теплою згадкою про Василя Німчука декан філологічного факультету Галина Шумицька. Усяк охочий міг сказати кілька слів на пам’ять про незабутнього професора. Так, спогадами поділилися завідувач кафедри української мови Іван Сабадош, заступник декана Наталія Венжинович, доцент кафедри журналістики й учень мовознавця Василь Шаркань, випускниця магістратури кафедри журналістики й співавторка фільму про Василя Васильовича – Світлана Лапига тощо.

Протягом зустрічі присутні переглянули згадану науково-популярну стрічку, до створення якої два роки тому долучилися студенти та викладачі кафедри журналістики, а також колектив Медіацентру УжНУ. У кінофільмі – спогади близьких людей, колег, учнів мовознавця, його власні розповіді про погляди на життя, здійснені за життя цілі та плани.

Вшанувати пам’ять видатного науковця прийшли викладачі та студенти філфаку УжНУ
Вшанувати пам’ять видатного науковця прийшли викладачі та студенти філфаку УжНУ
Галина Шумицька говорить про Василя Німчука
Галина Шумицька говорить про Василя Німчука

Крім того, гостям продемонстрували й відеореквієм, створений напередодні редакторами Медіацентру, викладачами кафедри журналістики Віталієм Завадяком та Василем Путрашиком. У ньому, зокрема, – фрагменти промови Василя Васильовича на філологічному факультеті УжНУ, коли навесні професор востаннє навідав рідний виш. Його слова, що нині сприймаються як своєрідне прощання, виявилися дуже символічними.

Багато йшлося про велику мрію Василя Васильовича – упорядкувати й видати словник закарпатського діалекту. До її здійснення мовознавець прямував ще з 18 років, відколи почав записувати діалектизми. Матеріалу зібрав силу-силенну… Проте роботу, яка стала метою його життя, довести до завершення мовознавцю не судилося. Тож його учні, колеги обговорювали можливості її завершити.

Наталія Венжинович
Наталія Венжинович

Кроком до реалізації масштабного задуму плекання рідної говірки, теж ініціативи Василя Німчука, кілька місяців тому стало створення за сприяння ентузіастів з філологічного факультету Всеукраїнської громадської організації «Товариство шанувальників і захисників говорів української мови». Доцент факультету інформаційних технологій, завідувач кафедри інформаційних управляючих систем і технологій Олександр Міца розповів присутнім про перші успіхи в справі створення інтерактивної карти українських діалектів, до чого активно долучаються й студенти факультету ІТ. Професор устиг побачити демо-версію проекту й дуже тішився з цього.

Завершили зустріч хвилиною мовчання… Хай земля буде Вам пухом, шановний і дорогий Василю Васильовичу.

Антоніна Чундак
Фото Терези Богуняк,
відео Віталія Завадяка
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Обласні депутати поскаржилися Ганні Сопковій на проведення заходів у школах за батьківські кошти
Наступний Олександр Гаврош: Виступаючи проти закону "Про освіту", Будапешт позбавляє угорців можливості залишитися в Україні