Активна співпраця факультету інформаційних технологій УжНУ та Хустської гімназії-інтернату триває.
Цього тижня викладачі факультету інформаційних технологій Олександр Міца та Сергій Вапнічний завітали в Хустської гімназії-інтернату, де, за підтримки керівництва школи, разом з учителями інформатики Миколою Дронем та Мирославом Анталом провели майстер-клас.
Співпраця факультету інформаційних технологій Ужгородського університету та Хустської гімназії-інтернату має тривалу історію. Слід відзначити три напрямки співпраці. Перший, науково-методичний, який полягає в розробці стратегій підготовки до змагань різного плану з програмування. Другий, організаційно-навчальний, – полягає в проведенні літніх шкіл (цього року всеукраїнського рівня!) та інших навчальних заходів із програмування. Третій, популяризаційний, − знову ж, на базі Хустської гімназії-інтернату проводяться майстер-класи для учнів та семінари для вчителів, при чому один із таких семінарів планується провести в кінці літа цього року із залучення провідних фахівців України.
Хустська гімназія-інтернат завжди показує гарні результати на змаганях з інформатики різного рівня. А команди Закарпатської області, яка формується на базі Хустської гімназії-інтернату, у минулі роки вже двічі ставали переможцями Всеукраїнського турніру юних інформатиків.
За словами Олександра Міци, зараз великою проблемою є формування квот команд на обласній олімпіаді, зокрема з інформатики. Чинна система квотування суттєво поступається попередній. Якщо раніше в обласній олімпіаді з інформатики брали участь біля 100 учасників, то зараз менше 60. Це пов’язано з тим, що кожній адміністративній одиниці надається 4 місця, ця кількість може збільшитися на кількість призерів попереднього року, які посіли перші та другі місця. Багато команд не привозять з року в рік жодного учасника при наданій квоті в 4 місця. Проте команди, які потужно виступають на обласній олімпіаді, завжди досить сильно потерпають від цієї системи квотування. Так, зокрема, команда Хустської гімназії-інтернату минулого року виборола 7 призових місць, з яких 2 − другі. Тож квота для них на наступний рік − усього 6 учасників. Якщо враховувати, що 7 призових місць вибороли учні 8-10 класів, то на наступну обласну олімпіаду поїде максимум 5 учнів із цих семи призерів, оскільки в команді наступного року повинен бути хоча б один восьмикласник. Фахівці факультету інформаційних технологій УжНУ неодноразово порушували цю проблему, яка б елементарно була вирішена, якби повернулися до попередньої системи квотування. Також є актуальним проведення предметних інтернет-олімпіад, які в Закарпатській області не проводяться.