Як на Закарпатті провели тиждень професійно-технічної освіти (фото)


У реаліях сьогодення особливої актуальності набуває питання розвитку та модернізації професійної (професійно-технічної) освіти, якому держава приділяє велику увагу.

Міністерство освіти і науки України спільно з роботодавцями, міжнародними партнерами та регіональними представниками ініціювало 22 – 26 листопада 2021 року проведення Всеукраїнського тижня професійної (професійно-технічної) освіти.

Мета його – демонстрація можливостей, важливості професійної освіти для економіки України та повсякденного життя, а також популяризація й підвищення її престижу.

Здобувачі освіти і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області долучилися до проведення Всеукраїнського заходу.

Команди з восьми закладів П(ПТ)О регіону були учасниками конкурсного інтелектуального заходу «Професії в секторі енергоефективності – тренд сьогодні і на майбутнє».

У рамках Тижня проведено різні цікаві та змістовні профорієнтаційні активності для учнівської молоді. Це – конкурси професійної майстерності, майстер-класи з професій, онлайн-конференції «Робітничі професії – це престижно!», виставки технічної творчості, профорієнтаційні тренінги «Моя професія – моє майбутнє», віртуальні та реальні екскурсії закладом П(ПТ)О, профорієнтаційні візити у заклади загальної середньої освіти області.

Для учнів закладів загальної середньої освіти проведено Дні відкритих дверей «Моє майбутнє в Україні», виїзні воркшопи з професійної майстерності, учасниками театру мод «Мій стиль» організовано демонстрацію моделей одягу.

Особливої уваги заслуговують майстер-класи з презентації кращих практик професійної (професійно-технічної) освіти: створення у STEM-лабораторії макету новорічного декору на лазерному верстаті з числовим програмним керуванням, «Чистка бензинових форсунок» із професії слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, робота на зварювальному напівавтоматі Deca D-mig 53OS, «Суха штукатурка на різні стіни» та заняття гуртка перукарського мистецтва – створення цілісного образу у галузі б’юті-індустрії «Зірка на один день».

Цікаво пройшли зустрічі, години-спілкування «Успішна самопрезентація – запорука працевлаштування», круглі столи, телеміст «Ринок праці, виклики сьогодення та перспективи», «Вибір професії – важливий крок у житті» з роботодавцями, представниками центрів зайнятості, підприємцями, які проводили майстер-класи, тренінги та обмінювалися досвідом роботи.

Незабутнє враження справили на здобувачів освіти екскурсії на підприємства: ПрАТ «Мукачівський завод «Точприлад», сертифікований сервісний центр обслуговування транспортних засобів «Nissan», пекарню «Сонячний промінь» тощо.

Як бачимо, Всеукраїнський тиждень професійної освіти Закарпаття пройшов творчо і продуктивно, був насичений цікавими подіями, яскравими враженнями. Такі заходи сприяють не тільки популяризації робітничих професій та професійній орієнтації молоді, але й свідчить про досягнення закладів професійної (професійно-технічної) освіти, підвищення іміджу професійної освіти області.

За інформацією Ганни Демчишин

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студентки й професор УжНУ вибороли медалі кубку України з пауерліфтингу
Наступний Зеленський присвоїв ужгородській освітянці звання "Заслужений працівник освіти України"