Якою буде зарплата педагогів із 2018 року


Фінансування освіти

Новий закон України «Про освіту» набув чинності 28 вересня 2017 року за винятком окремих його положень, які запрацюють упродовж наступних кількох років.

Як повідомляє buhgalter.com.ua, оплата праці педагогічних і науково-педагогічних працівників визначатиметься за ст. 61 цього закону:

1. Посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі 3-х мінімальних заробітних плат.

Посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менш ніж на 10%.

Найменший посадовий оклад науково-педагогічного працівника встановлюється на 25% вище від посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії. Кожен наступний посадовий оклад науково-педагогічного працівника підвищується не менш ніж на 10% від попереднього.

Схеми посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних і науково-педагогічних працівників державних і комунальних закладів освіти затверджуються КМУ з урахуванням норм згаданого вище закону.


Зверніть увагу

Вимоги до мінімального посадового окладу запрацюють із 2018 рокуВодночас Уряду доручено забезпечити до 2023 року поетапну реалізацію положення ч. 2 ст. 61 цього закону (тобто норми про те, що “Посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат”)передбачивши при цьому щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до 4-х прожиткових мінімумів для працездатних осіб пропорційно розміру збільшення доходів Держбюджету порівняно з попереднім рокомі затвердити відповідні схеми посадових окладів (ставок заробітної плати).


2. Науковопедагогічнимнауковим та педагогічним працівникам закладів освіти встановлюються доплати за наукові ступені та вчені звання.

3. Педагогічним і науковопедагогічним працівникам установлюються щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах: понад 3 роки — 10%; понад 10 років — 20%; понад 20 років — 30% посадового окладу.

4. Педагогічний працівникякий пройшов сертифікаціюотримує щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката. Норма запрацює з 01.01.2019.

5. Заклад освіти має право за рахунок власних надходжень й інших джерел, не заборонених законодавством, установлювати педагогічним і науковопедагогічним працівникам доплатинадбавкипремії та інші види заохочень.

6. Керівник закладу освіти відповідно до законодавства, установчих документів і колективного договору має право встановлювати педагогічним і науковопедагогічним працівникам доплатинадбавкипремії за використання в освітньому процесі іноземних мов,сучасних технологійреалізацію інноваційних проектів тощо.

7. Педагогічним і науково-педагогічним працівникам за рахунок власних надходжень закладів освіти може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціальнопобутових питань. Умови надання такої допомоги визначаються установчими документами закладів освіти чи колективним договором.

8. Також гарантовано:

  • виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків;
  • виплату педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення в розмірі місячного посадового оклад (ставки заробітної плати) під час надання щорічної відпустки.

Після набрання чинності вказаним законом розмір заробітної плати педагогічних і науковопедагогічних працівників не може зменшитися, якщо ці працівники продовжують обіймати відповідні посади, виконувати відповідні обов’язки та зберігають відповідну кваліфікаційну категорію.

У бюджет 2018 року закладено підвищення оплати праці педагогів на 1 тарифний розряд та фіксовану надбавку в 20%, детальніше читайте тут.

За матеріалами buhgalter.com.ua.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній З науковцями УжНУ поспілкувався глава МЗС України Павло Клімкін
Наступний Ужгородському університетові 2019 року доведеться підтвердити статус національного