Закарпатські «малі академіки» захистили в УжНУ свої наукові розвідки


Захист робіт МАН в УжНУ

17 лютого Ужгородський університет приймав обласний етап Малої академії наук. Школярі з усього Закарпаття захищали свої наукові роботи в секціях «Журналістика», «Соціологія», «Теологія, релігієзнавство та історія релігії», що входять до відділення «Філософії та суспільствознавства».

Зранку, після офіційного відкриття конкурсу-захисту МАН, учні приступили до написання контрольних завдань із базових дисциплін. Відтак представляли свої перші наукові доробки перед комісіями за секціями.

Протягом захисту учасники ділилися результатами досліджень, пояснювали, чому обрали саме такі теми, розповідали про актуальність і новизну робіт. Промови супроводжували презентаціями. Після виступів школярів присутні могли поставити їм питання, поцікавитися подробицями щодо виконаних робіт.

Зокрема, майбутні журналісти працювали на філологічному факультеті. До складу журі, що оцінювало напрацювання юних дослідників медіасфери, увійшли доценти кафедри журналістики Володимир Тарасюк і Ганна Гецко, а також викладач цієї ж кафедри Наталія Толочко.

І хоч група «малих академіків» виявилася тут не надто численною – зібралося всього четверо школярів з Міжгір’я, Хустщини, Тячівщини та Ужгорода – теми, які вони намагалися досліджувати, безумовно, заслуговують на увагу. А цікавлять юнь як питання історії журналістики, так і процеси, що відбуваються в новітніх медіа, а також проблеми журналістської теорії і практики. Дехто з’ясовував корені одної з найдавніших професій, когось цікавив вплив соцмереж на свідомість сучасної молоді, хтось з’ясовував особливості деяких жанрів друкованої і тележурналістики. Журі відзначило бажання юні до наукового пошуку, наголосивши разом з тим на важливості самостійного підходу до таких розвідок. Врешті перемогу присудили 11-класнику Рокосівської ЗОШ на Хустщині Юрію Павлію, котрий досліджував різновиди заміток у газеті «Нарцисова долина».

До секції «Теологія, релігієзнавство та історія релігії» долучилося одинадцять учасників. Серед них – учні 9-х, 10-х та 11-х класів. З’їхалися школярі з Хустського, Перечинського, Виноградівського, Рахівського, Іршавського, Мукачівського та Берегівського районів. Двоє майбутніх релігієзнавців захищали честь Ужгорода.

Говорили про різне. Зокрема, про становлення й розвиток напрямів християнського культу східного обряду в окремих селах Хустщини (Велятино), Іршавщини (Чорний Потік) та на Закарпатті загалом; вплив церкви на освіту; про репресоване духовенство краю, а також поборників віри (Івана Марґітича) й вірних слуг Господніх (Петра Ороса); про політику атеїзму і терор проти церкви за радянських часів; заглиблювалися навіть у філософський, релігійний та соціокультурний аспекти такого явища, як радість ☺.

Доробки з «Теології, релігієзнавства та історії релігії» оцінювала комісія, до складу якої ввійшли доценти кафедри політології і державного управління УжНУ Михайло Зан, Іван Стряпко та Віктор Петрецький. Вони підбили підсумки заходу і, належно оцінивши досягнення учасників МАН, назвали найкращі роботи.

Антоніна Чундак
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Випускникам МДУ вручили дипломи
Наступний В обласному центрі прочитали публічну лекцію про Ужгород чехословацької доби