Закарпатські науковці обговорили етапи поширення християнства у краї


Круглий стіл у Закарпатській обласній бібліотеці
Під час круглого столу

28 липня в Україні відзначається одне з найбільш знаменних подій в історії нашої держави – хрещення Київської Русі.

З цієї нагоди 26 липня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбулося засідання за круглим столом на тему: „Історія християнства в Україні: досвід Закарпаття”, організоване відділом національностей та релігій облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли керівництво облдержадміністрації, представники духовенства, громадських організацій, науковці ДВНЗ „Ужгородський національний університет”.

Відкриваючи захід, заступник голови – керівник апарату ОДА Олександр Петік наголосив, що прийняття християнства зіграло вагому роль в житті нашого суспільства, розвитку його культури, духовності та моралі.

«І сьогодні, у нелегкий для країни час, християнська релігія має сприяти духовній консолідації українців, нашій згуртованості перед зовнішніми загрозами, а не бути інструментом для маніпуляцій з метою створення напруги та розбрату у суспільстві» – підкреслив Олександр Петік.

Учасники у своїх виступах торкнулися питань, пов’язаних з історією християнства, ролі церкви у становленні українського суспільства, акцентували увагу на історії виникнення та поширення християнства на теренах сучасної України й Закарпатті. Наголошувалося, що не зважаючи на поліконфесійність та багатонаціональність регіону переважна більшість закарпатців зберігають свою християнську ідентичність, демонструючи також толерантність та повагу до представників інших релігій.

До слова, з нагоди річниці хрещення Київської Русі у бібліотечному закладі експонується книжково-ілюстративна виставка „Християнство – основа європейської цивілізації”, ознайомитися з якою можуть всі охочі.


Довідково: На Закарпатті функціонує понад 1800 релігійних організацій 37-ми віросповідань, течій та напрямів. З метою підтримки партнерських відносин при голові облдержадміністрації діє рада церков і релігійних організацій.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Мер Мукачева подав позов до київського суду щодо фінансування профтехосвіти
Наступний 2017 року ЗНО проводитимуть пізніше