На Закарпатті відбувся IV етап конкурсу імені Яцика


Маленькі учасники конкурсу імені Петра Яцика в Ужгороді

17 лютого Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти радо зустрів учасників IV етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Урочистості з нагоди свята рідної мови почалися з палкого і мудрого онлайн-привітання учасникам конкурсу виконавчого директора Ліги українських меценатів, визначного українського письменника і громадського діяча М.Ф. Слабошпицького.

З теплим словом до учасників зібрання звернулася директор інституту, кандидат психологічних наук Т.В. Палько. Директор наголосила, що біографія засновника конкурсу Петра Яцика, який своєю важкою працею зумів стати не тільки багатою людиною у далекому зарубіжжі, але й залишився великим патріотом України, повинна стати життєвим прикладом для кожного свідомого українця.

Завідувач кабінету методики викладання суспільного-гуманітарних та етико-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук Т.Д. Гнаткович у вітальному слові зазначила, що знання мови відкриває широкі перспективи для здобуття вищої освіти, становлення особистості і духовного зростання.

Про націєтворче значення української мови у світі і полікультурному просторі Закарпаття говорив представник Ліги українських меценатів, кандидат педагогічних наук, доцент, письменник П.М. Ходанич, який нагадав, що урочисте відкриття ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика проходило в м. Ужгороді за присутності М.Ф. Слабошпицького.

Перед початком конкурсних змагань відбулося нагородження переможців III етапу конкурсу, а це 32 учнів та студентів області. Їм вручено почесні грамоти Ліги українських меценатів і департаменту освіти та науки Закарпатської ОДА, а також бібліотечки сучасної української літератури. Відрадно, що переможцями стали учні практично з усіх районів Закарпаття.

Грамоти вручають Тетяна Палько і Петро Ходанич
Грамоти вручають Тетяна Палько і Петро Ходанич

Стало доброю традицією, що активну участь у конкурсі беруть юнаки та дівчата, які вже визначилися з майбутньою професією. Серед них високі знання української мови виявили студенти Мукачівського державного університету, Мукачівського аграрного коледжу, Ужгородського та Мукачівського торгово-економічних коледжів та інших вишів, повідомили в ЗІППО.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На відділенні журналістики УжНУ відбулися захисти робіт малих академіків-медійників
Наступний Студент із Туреччини розповів про враження від навчання в УжНУ