МОН розробляє нові стандарти вищої освіти


Книги

Міністерство освіти і науки України продовжує роботу з реформування змісту і стандартів вищої освіти. Наразі розроблена нормативно-правова база та завершися процес формування науково-методичних комісій сектору вищої освіти, які вперше були сформовані в результаті незалежного конкурсу.

Саме науково-методичні комісії (НМК) розроблятимуть нові стандарти вищої освіти. У відповідному наказі Міністерства освіти і науки України можна ознайомитися з персональним складом нових НМК.

Наразі члени НМК проходять тренінги з розробки нових стандартів, для кожної з комісій – окремий, де набувають спеціальних знань і досвіду. Співорганізаторами таких тренінгів виступають Міністерство освіти і науки України, Інститут вищої освіти НАПН України, Британська Рада в Україні, Національна команда експертів з реформування вищої освіти (Національний Еразмус+ офіс в Україні) та Альянс USETI (Американські Ради в Україні).

По завершенню тренінгів, кожна з комісій розпочинає роботу над новими стандартами зі своєї спеціальності. Коли стандарти будуть готові – вони подаватимуться на зовнішню експертизу експертам, у тому числі міжнародним, а потім затверджуватимуться Міністерством освіти і науки.

Мета розробки нових стандартів вищої освіти – осучаснення змісту освіти та зміна підходів до навчання і викладання. Нові стандарти базуватимуться на компетентнісному підході і поділятимуть філософію визначення вимог до фахівця, закладену в основу Болонського процесу та в міжнародному Проекті Європейської Комісії «Гармонізація освітніх структур в Європі» (Tuning Educational Structures in Europe, TUNING), повідомили в інформаційному бюлетені МОН.

Нагадаємо, що до складу науково-методичних комісій МОН увійшов тільки один закарпатець.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Українські університети не потрапили до рейтингу найкращих ВНЗ світу World Reputation Rankings
Наступний На 1000 листів Яценюкові студентам УжНУ відповів заступник міністра