Студентка Ужгородського музучилища перемогла на конкурсі вокалістів у Києві


Представники Ужгородського музичного училища у Києві

Уже дванадцять років поспіль у столиці України щорічно відбувається Всеукраїнський конкурс «Класичний меридіан». За цей час він, безумовно, отримав своє неповторне обличчя. Багатоденний музичний марафон, який охоплює різні номінації, щороку розширює свою географію: на музичні змагання приїжджають юні та дорослі музиканти майже з усіх областей України. Втім, зростає не лише віковий діапазон, але й професійний виконавський рівень конкурсантів.

Тематичне спрямування конкурсу з кожним роком змінюється, і це дає чудову можливість ближче познайомитися із європейською музичною спадщиною. До прикладу, у 2016 році до виконання було запропоновано твори австрійських композиторів. Організатори конкурсу вважають популяризацію музичного доробку європейських митців скромним внеском у справу євроінтеграції України у культурній сфері.

З 19 по 21 березня 2016 року відбулися змагання конкурсантів у номінації «Академічний вокал». Конкурс проходив у два тури, перший з яких був дистанційним, а другий відбувався у Великій залі КДШМ №2 імені М. І. Вериківського. До складу журі увійшли солістка Національної опери України, викладач НМАУ імені П. І. Чайковського, заслужена артистка України І.В. Семененко, заслужена артистка України О.В. Цапко, заслужений артист України, соліст Національної опери імені Т.Г. Шевченка В.Р. Колюбабиук.

Талановиті співаки приїхали з усіх куточків України – Києва, Кіровограда, Житомира, Вінниці, Миколаєва, Хмельницького, Чернігова. Ужгородське державне музичне училище на конкурсі представили викладач циклової комісії «Академічний спів» Данканич Ганна Михайлівна та її вихованка, студентка IV курсу Яцкулинець Яна. У виконанні Г. М. Данканич прозвучала арія Маргарити з опери «Фауст» Ш. Гуно («Арія з перлами») та романс Г. Малера «Erinnerung» («Спогад»). Члени журі високо оцінили виконавську майстерність молодого викладача та одноголосно присудили їй звання Лауреата І премії.

Яцкулинець Яна виконала арію Церліни з опери В. А. Моцарта «Дон Жуан» та романс О. Глазунова «Жизнь еще передо мною». У її віковій категорії (16-20 років) довелося змагатися із студентами музичних академій. Незважаючи на цей факт, Яна показала себе з дуже хорошого боку, продемонструвавши грамотне володіння вокалом та сценічну витримку. У результаті її було нагороджено званням дипломанта.

Акомпанувала обом молодим співачкам концертмейстер Ольга Михайлівна Опаленик.

Вітаємо наших переможців і бажаємо їм подальших успіхів у майбутньому!

Методист відділення Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора
Н.Я. Кузьмінська

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Як мукачівських студентів учили робити операції собакам і козам (фото)
Наступний До складу науково-методичних комісій МОН увійшов тільки один закарпатець