В Ужгороді 27 закладів середньої освіти змінили тип та назву (відео)


27 закладів середньої освіти в Ужгороді змінили тип та назву. Таким чином наразі у місті є 6 початкових шкіл, 4 гімназії, 15 ліцеїв та один заклад спеціалізованої освіти — це Ужгородський мистецький ліцей “Перспектива”.

Про це Суспільному розповіла заступниця начальника управління освіти міськради Марина Пуківська.

За законом про освіту, який почав діяти 27 вересня 2018 року, в Україні передбачені 3 типи навчальних закладів: початкова школа, гімназія та ліцей. Цьогоріч Ужгородську класичну гімназію перекваліфікували в ліцей імені Августина Волошина.

“Наш навчальний заклад — це є заклад ІІ-ІІІ ступеня навчання. Тобто, як і в усій Україні ІІ ступінь навчання — це гімназії, які забезпечують базову середню освіту. А ліцеї — це ІІІ ступінь навчання, які забезпечують профільну середню освіту. Коли до нас вступають вступники, за них більше вирішують батьки. Потім, звичайно, в ІІ ступені навчання, враховуючи й профорієнтацію, якою ми займаємося, і склад навчальних програм, уподобаннями й так далі. Діти після ІІ ступеня навчання, тобто після гімназійного навчання, уже міняють класи. І мені відрадно самому, що відбувається досить значна міграція, коли учні вже свідомо змінюють профіль навчання, знаючи куди вони планують вступати”, — розповів директор закладу Сергій Роман.


Заступниця начальника управління освіти Марина Пуківська каже:

“27 вересня 2017 року вступив у дію новий ЗУ “Про освіту”. Саме ним передбачено, що в Україні діють три типи закладів: це початкова школа, яка забезпечує здобуття початкової освіти; гімназія, яка забезпечує здобуття базової середньої освіти; ліцеї, які забезпечують здобуття профільної середньої освіти. Відповідно до прикінцевих положень цього закону заклади освіти впродовж 5 років повинні привести свої назви й статутні документи у відповідність до чинного законодавства. Підготували пропозиції до Ужгородської міськради, як до засновника, щодо перейменування закладів освіти та затвердження нових редакцій статутів закладів освіти”.

Також Марина Пуківська розповіла, що початкові школи можуть мати дошкільні підрозділи, гімназія — початкову школу, а ліцей — гімназію.

“На сьогодні у місті Ужгород функціонують 6 початкових шкіл, 5 з яких мають у своєму складі дошкільні підрозділи. Також функціонують 4 гімназії, у складі яких є початкові школи, 15 ліцеїв, у складі яких є і початкова школа і гімназії та один заклад спеціалізованої освіти — це Ужгородський мистецький ліцей “Перспектива”, який має у своєму складі й початкову школу, і гімназію, і ліцей”, — додала заступниця начальника управління освіти.

За її словами, навчальні програми почнуть змінювати з 2027 року. Тоді ж мають ввести 12-річну систему шкільної освіти.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На відділенні журналістики УжНУ відбувся вечір студентських талантів (фото)
Наступний Студенти Української академії лідерства зустрілися з начальником ДСЯО в Закарпатті (фото)