Важливо й цікаво:

У закарпатських ПТНЗ відзначили тиждень права

Відповідно до Указу Президента України Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Тиждень права у закарпатських професійно-технічних навчальних закладах

З 4 до 10 грудня 2017 року в професійно-технічних навчальних закладах області, у рамках Всеукраїнського тижня права, проведено ряд заходів спрямованих на підвищення рівня правової освіти учнів, формування у них правової свідомості та культури.

Серед них – конкурс стіннівок, рефератів на правову тематику, вікторини, правові брейн-ринги, тематичні лінійки, години спілкування та лекції на теми: «Права людини», «Конвенція про права дитини», «Основний зміст та значення Загальної декларації прав людини», «Поняття та загальна характеристика прав, свобод і обов’язків  людини й громадянина», «Поняття правопорушення та його склад. Види правопорушень» тощо.

Тиждень права

Практичні психологи організували тренінгові заняття «Скажемо насиллю “STOP!”», «Знаємо та реалізуємо свої права», у ході яких учасники аналізували певні ситуації та дійшли висновку про необхідність толерантного ставлення до людей, зокрема до тих, хто потерпає від насилля.

Під час тижня праваУ бібліотеках ПТНЗ розгорнуті книжкові виставки: «Людина і закон», «Право і закон – рушійні сили для життя людини», «Правова освіта учнів», де презентувалися різні видання, що містять інформацію про поняття та загальну характеристику права, українське державотворення, права людини та основний закон – Конституцію України.

Разом з тим відбулися зустрічі учнівської молоді з представниками міських (районних) центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інспекторами поліції. У формі діалогу проведено бесіди «Права і обов’язки неповнолітніх», «Правова відповідальність за скоєння злочинів неповнолітніми», «Ти – людина, значить маєш права!».

Тиждень права у ПТНЗ

Тиждень права показав, що практично кожен учень добре знає свої основні права: право на життя, право на здоров’я, право на навчання, право на повагу до себе, однак не завжди виконує свої обов’язки.

Виставка праць із правознавстваПід час заходів наголошувалося, що основна мета держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми, установами, організаціями тощо. Основна ж спрямованість держави – охорона прав людини, їх захист та неприпустимість порушень з боку інших осіб.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти у Закарпатській області
Прокоментувати!

Станьте першим!

Повідомляти про
avatar
wpDiscuz