В УжНУ розробили освітні програми, за якими готуватимуть учителів для шкіл із мовами навчання нацменшин (відео)


Ужгородський національний університет взяв на себе ініціативу в питанні вдосконалення методики викладання української мови для загальноосвітніх закладів з навчанням мовами національних меншин та розробив нові освітні програми, відповідно до яких на філологічному факультеті розпочнуть підготовку вчителів української мови та літератури для шкіл із угорською та румунською мовами навчання. У такий спосіб виш зреагував на новації Закону України «Про освіту», особливо щодо норм статті 7-ї – про мови викладання в загальноосвітніх навчальних закладах. На прес-конференції декан філологічного факультету УжНУ Галина Шумицька повідомила, що Міністерство освіти і науки на 100 % збільшило ліцензований обсяг набору для підготовки таких фахівців у магістратурі.

Освітні програми, за якими студенти зможуть навчатися на філологічному факультеті УжНУ з 2018 року, – це «Українська мова і література в закладах загальної середньої освіти з викладанням мовами національних меншин», «Українська мова і література. Англійська мова і література», «Літературна творчість. Документознавство та інформаційна діяльність».

Розробку програм підтримала особисто міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час діалогу з освітянами Закарпаття у листопаді.

Мирослава Лендьел, проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи:

Мирослава ЛендьелУжНУ є одним із апробаторів нової моделі викладання державної мови в школах з мовою навчання нацменшин в Україні.

Презентували програми на прес-конференції в Медіацентрі УжНУ 22 грудня. Про відповідне реагування університету на новації Закону «Про освіту» розповідали проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, декан філологічного факультету Галина Шумицька, директор Українсько-угорського навчально-наукового інституту Олександр Шпеник, декан факультету іноземної філології Михайло Рошко, завідувач кафедри української літератури Валентина Барчан, завідувач кафедри української мови Іван Сабадош, доцент кафедри української мови Ольга Пискач, заступник декана, доцент кафедри журналістики Василь Шаркань.

Галина Шумицькадекан філологічного факультету УжНУ:

Галина ШумицькаНаш філолог має бути готовим до роботи в мультилінгвальному середовищі…

Відповідно до нової освітньої програми, на бакалавраті вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури для шкіл із навчанням мовами нацменшин готуватимуть протягом чотирьох років. Магістерська програма підготовки фахівців розрахована на півтора року.

Спеціальності філфаку УжНУ - 2017

Валентина Барчанзавідувач кафедри української літератури УжНУ:

Валентина БарчанЦі освітні програми забезпечать оволодіння компетенціями, що потрібні фахівцеві нового часу.

На обох освітніх рівнях (бакалаврському і магістерському) майбутні вчителі української вивчатимуть практичний курс угорської / румунської мови, опановуватимуть етнокультурні особливості народів, особлива увага буде зосереджена на методиці викладання української мови й української літератури в закладах освіти з мовами навчання національних меншин.

Нові освітні програми на філфаку УжНУ - 2018

Михайло Рошко, декан факультету іноземної філології УжНУ:

Михайло РошкоФакультетом активно долучаємося до співпраці з українськими філологами в цих програмах.

Особливими є й умови вступу на навчання за цією програмою: крім української мови та літератури, історії України, випускники шкіл матимуть змогу скласти іспит із відповідної мови національних меншин – угорської або румунської. Або ж подати сертифікати ЗНО з іншої іноземної мови чи географії.

Прес-конференція у Медіацентрі УжНУ

Іван Сабадош, завідувач кафедри української мови УжНУ:

Іван СабадошМаємо у корені змінити методику викладання української у школах з мовою навчання нацменшин.

Крім того, на філологічному факультеті УжНУ вперше запроваджують подвійну спеціалізацію – «Українська мова і література. Англійська мова і література». Випускники, які отримають дипломи за цією спеціалізацією, матимуть змогу викладати обидві мови – українську й англійську, а також українську та зарубіжну літератури.

Василь Шаркань, заступник декана філологічного факультету УжНУ:

Василь ШарканьНаш випускник зможе працювати і в середній школі, і в початковій, і навіть у дошкільних закладах.

Не менш цікавою для абітурієнтів має стати й освітня програма «Літературна творчість. Документознавство та інформаційна діяльність», випускники якої зможуть працювати за сучасними престижними професіями діловода, референта, наукового редактора або займатися літературною творчістю.

Олександр Шпеник, директор українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ:

Олександр ШпеникСтворено дуже важливі програми – це саме те, що вкрай необхідне для угорської меншини Закарпаття.

Наталія Толочко,
відео Віталія Завадяка
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті активізували співпрацю представники професійно-технічних навчальних закладів і роботодавці
Наступний У ПАДІЮНі колядували шістьма європейськими мовами