Щочетверга студенти військової кафедри УжНУ мають заняття. Цього разу знання засвоювали у формі рольової гри.
Завданням студентів було зобразити військового психолога та його клієнта в конфліктній ситуації. З числа окремого взводу психологів обрали експертів, які робили висновки та давали рекомендації.
Відповідно до запропонованого сценарію, до психолога направили частого порушника військової дисципліни, котрий уже за крок від демобілізації, тож уважає себе абсолютним авторитетом у колективі і не бажає дотримуватися встановленого порядку.
Хлопці із завданням упоралися: психолог правильно поводився – не піддався на провокацію, а клієнт був яскравим прикладом людини з девіантною поведінкою. Експерти наголосили на плюсах і мінусах поведінки психолога й клієнта, обговорили ситуацію колективно та визначили дальші дії.
У роль невгамовного солдата вживався Антон Барзак, який коментує: «Студенти побачили, якими агресивними можуть бути клієнти у психолога. Мені дуже сподобалося, як стримано поводився мій опонент Олександр Варшава. Оскільки моїм завданням було вивести його з рівноваги, я намагався зробити це у будь-який спосіб. На жаль, не вдалося. У житті я не такий агресивний, але зобразити неадекватну поведінку мені не було складно».
Завідувач кафедри військової підготовки полковник Василь Олійник зауважив: «У реальному житті такі ситуації трапляються часто, бувають і більш складні випадки. Наші студенти, як майбутні офіцери, мають бути готовими до всього, зокрема бути й добрими психологами».
Ксенія Шокіна, Медіацентр УжНУ