Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль зобов’язав голову Берегівської РДА у триденний термін звільнити начальника управління освіти, молоді та спорту Василя Лендєла як такого, що під час перебування на державній службі отримав громадянство Угорщини.
Про це повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.
Факт отримання громадянства Угорщини Лендєлом підтверджується наявністю у нього паспорта громадянина Угорщини серії ВН №1379502, оформленого на прізвище Lengyel Laszlo, 04.09.1972 року народження.
“Встановлено, що лише протягом 2015 року Лендєл здійснив 20 перетинів державного кордону України через КПП “Лужанка” та КПП “Косино”, користуючись паспортом громадянина Угорщини та керуючи автомобілями з угорською реєстрацією “MAK 878”, “JNA 943”, “HVW 745”, – йдеться у повідомленні.
Як відомо, згідно з п.2 ч.1 ст. 84 Закону України “Про державну службу”, підставами для припинення державної служби є набуття громадянства іншої держави.
“Частина 2 ст. 84 даного закону вказує, що суб’єкт призначення зобов’язаний звільнити держслужбовця у триденний строк з дня настання або встановлення факту набуття ним громадянства іншої держави”, – вказано у повідомленні.
Як повідомляє Укрінформ, раніше Москаль попереджав чиновників, які мають угорські паспорти та одночасно перебувають на державній службі, подати заяву на звільнення – інакше вони будуть звільнені публічно рішенням голови ОДА.
Як відомо, багато закарпатців, що проживають в зоні 50 км від кордону з Угорщиною, отримують угорські паспорти, залишаючи при цьому українське громадянство.
Разом з тим на Закарпатті обговорюють звільнення самого Москаля, адже з набуттям чинності цього ж закону чиновники категорії “А” не можуть суміщати державну службу з виконанням повноважень депутата місцевої ради.
5 травня Москаль з цього приводу заявив, що перебуватиме на посаді депутата до закінчення повноважень облради цього скликання та навів документ, що дозволяє йому лишатися на посаді – роз’яснення ст. 22 Конституції України, що не допускає звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини і громадянина при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів, повідомляє Українська правда.