У Воловецькому районі призупинена процедура закупівлі трьох шкільних автобусів замість тих, що були вилучені для потреб АТО у 2014 році. Про це проінформував на своєму персональному сайті голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.
Згідно з повідомленням, підприємство, яке постачає в Україну зроблені в Росії “ПАЗики”, поскаржилось в АМКУ на тендерну вимогу РДА. Вимога передбачає закупівлю автобусів з 6-циліндровими дизельними двигунами. Таким вимогам не відповідають автобуси заявника скарги – цього підприємства. Тому АМКУ заблокував закупівлю, наголосив Г.Москаль.
“Автобуси перевозитимуть дітей у високогірних селах, тому мають бути з потужними двигунами. Цим і зумовлена умова в тендерних торгах. В Україні є принаймні три виробники таких автобусів, однак АМК, послухавшись постачальника російських “ПАЗиків”, заблокував закупівлю. Фактично виходить так, що Росія, розв’язавши війну на Донбасі й розбивши наші автобуси, які перевозили військових, тепер за допомогою Антимонопольного комітету блокує закупівлю автобусів українського виробництва! Чиновники АМК “не бачать” підвищення цін на пальне й продукти, що б’є по кишені кожного українця, а вчепилися в три шкільні автобуси у найбіднішому високогірному районі Закарпаття! У результаті державна програма “Шкільний автобус” на Воловеччині зірвана, через що голова РДА потрапила в лікарню, а діти у високогірних селах до 1 вересня не отримають автобуси і будуть ходити в по 3-5 кілометрів пішки. То в мене питання — на чиї інтереси працює Антимонопольний комітет — України чи Російської Федерації”, — заявив Геннадій Москаль.
Як повідомляє УНН, уже 2 роки учні кількох високогірних сіл у Воловецькому районі ходять на навчання пішки. Цього року проблема мала бути нарешті вирішена. Через призупинення тендерної закупівлі шкільних автобусів голова Воловецької РДА Валентина Рогова звернулася до голови ОДА Геннадія Москаля з проханням вплинути на ситуацію. Однак, як зазначив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Ярослав Галас, питання про відновлення тендерних процедур лежить у колі повноважень виключно Антимонопольного комітету. Облдержадміністрація зробить усе можливе, аби вплинути на ситуацію, сподіваючись, що вона вирішиться хоча б до кінця вересня.