Історія


До 77-річчя УжНУ в ректораті вишу розгорнули виставку (відео)

18 жовтня Ужгородському національному університетові виповнилося 77 років.

0 comments

У Хусті відзначили ювілей першої школи (відео)

У Хусті відбулися урочистості з нагоди 100-річчя школи №1 імені Августина Волошина.

1 comment

Перший штучний супутник Землі досліджували вчені Ужгородського університету (відео)

Усе почалося із запуску та спостереження штучного супутника Землі. Найкращим місцем в Ужгороді для цього визнали вершину гори під назвою Кальварія. Була підготовлена група студентів-спостерігачів.

0 comments

В УжНУ презентують фільм про історію університету

В оновленій великій залі ректорату УжНУ першим покажуть новий фільм про університет.

0 comments

В унікальній понад сторічній будівлі на Воловеччині діють школа та дитсадок (відео)

Іззовні вона схожа на музей, а всередині стоять шкільні парти. Старовинна будівля, де нині діє і початкова школа, і дитячий садочок, є справжнью візитівкою села Котельниця.

0 comments
Августин Волошин

Опубліковане найбільш ґрунтовне дослідження про Президента Карпатської України

Нещодавно в «Парламентському видавництві» в серії «Політичні портрети» вийшла книга «Августин Волошин – «батько карпатоукраїнського народу». Її автори знані українські дослідники, професори, М. Вегеш та С. Віднянський, обидва уродженці Закарпаття, по-новому підійшли до дослідження непересічної особистості в історії краю президента Карпатської України Августина Волошина (1939 р.).

Ужгородська горожанська школа, міжвоєнні роки (нині ЗОШ № 4)

Майже 100 років тому вибори в Ужгороді проходили переважно в навчальних закладах (фото)

На виборах чехословацького парламенту, що відбулися наприкінці 1925 р., Ужгород був поділений на 6 виборчих округів. Їх нумерували латинськими цифрами у порядку зростання. Залежно від чисельності зареєстрованих виборців, кожен округ складався з двох або трьох виборчих дільниць. Дільниці позначали літерами чеської абетки, які додавалися до номеру округу. Округи під номерами І, ІІ, ІІІ знаходилися на …

0 comments
Августин Волошин

Закарпаття відзначило ювілей Августина Волошина

17 березня виповнилося 145 років від народження видатного громадсько-політичного і культурно-освітнього діяча Закарпаття Августина Волошина.

0 comments
Ужгородська ЗОШ №3 - Масарикова ювілейна школа

В ужгородській школі чеські фахівці викладають робототехніку

Набережну обласного центру Закарпаття прикрашають чимало архітектурних будівель доби Першої Чехословацької республіки, яка була на території Закарпаття з 1919 по 1939 рік. Однією з таких будівель чехословацького стилю є приміщення нинішньої Ужгородської загальнооосвітньої школи №3 з поглибленим вивченням англійської мови. Саме ця школа віднедавна продовжує славні традиції співпраці українських освітян з Чехією.

0 comments

Нобелівський комітет спростував міф про погані оцінки Ейнштейна у школі

Існує поширений міф, що один з найвизначніших фізиків XX століття, геніальний Альберт Ейнштейн погано вчився у школі.

0 comments
Під час уроку

Якою була перша ромська школа в Ужгороді понад 90 років тому (фото)

У мережі “Фейсбук” користувач Костянтин Куцов оприлюднив світлини першої ромської школи в Ужгороді, повідомляє Depo.Закарпаття.

0 comments
Єпископ Андрій Бачинський

Андрій Бачинський: Просвітитель, який відчинив закарпатцям двері до Європи

У листопаді 2017 року минуло 285 років із дня народження єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії, просвітителя Андрія Бачинського.

0 comments
Професор Химинець із першим примірником книги "Освіта Ужгорода"

В Ужгороді видали книгу про історію всіх навчальних закладів міста

Книгу про історію освіти в Ужгороді сьогодні представив до початку засідання виконкому Ужгородської міськради міський голова Богдан Андріїв.

0 comments
Юрій Бідзіля

Юрій Бідзіля в ефірі “Тиси-1” розповів про особливості навчання на відділенні журналістики УжНУ (відео)

Доктор наук із соціальних комунікацій, професор Ужгородського національного університету Юрій Бідзіля став гостем програми “Ранок на Тисі”.

0 comments
Галина Шумицька, Юрій Бідзіля, Галина Шаповалова, Леся Поліха, Володимир Тарасюк

В УжНУ відзначили 20-річчя відділення журналістики (фото, відео)

20 років тому відбулася визначна для Закарпаття й усієї України подія — в Ужгородському університеті засновано осередок підготовки журналістів. Тож 17 жовтня у прес-клубі молодого журналіста «Медіаперспективи» викладачі, студенти, випускники відділення журналістики УжНУ та гості зібралися, щоб відзначити 20-ті роковини народження найбільш творчої спеціальності альма-матер. Також на заході раді були вітати абітурієнтів, які відвідали філологічний факультет …

0 comments
Під час панахиди у Закарпатському музеї народної архітектури і побуту

В Ужгороді вшанували пам’ять Августина Волошина

Після панахиди відбулася урочиста академія, присвячена 120-річчю висвячення Авґустина Волошина у сан священика. Конференція проходила у переповненому актовому залі Ужгородської богословської греко-католицької академії імені Теодора Ромжі. На ній виступило близько двох десятків доповідачів із різних куточків Закарпаття, а також з Києва та Пряшева.

0 comments
Костянтин Сас

В Ужгороді діє унікальний музей історії дитячого туризму

Ужгород багатий на музеї. Сьогодні розповімо вам про такий, що мало кому відомий навіть серед ужгородських старожилів і краєзнавців.

0 comments
Закарпатська академія мистецтв

Закарпатська академія мистецтв відзначає 70-річчя

У ювілейний рік Адальберта Ерделі здійснилася його мрія: на Закарпатті працює Академія мистецтв.

0 comments
Фен Юсян

Як брат закарпатського вчителя став китайським маршалом

Фен Юсян (справжнє прізвище Іреней Фендь) — китайський військовий та політичний діяч. Українець за походженням, народився в 1868 році на Закарпатті – у Бичкові – у родині греко-католицького священика. Закінчив гімназію в Експеріясі.

0 comments
Мовне питання на Закарпатті періоду Чехословаччини

Як селяни на Закарпатті “языковый вопросъ” вирішували

Підкарпаття, по-сьогоднішньому Закарпаття, а на мирному договорі в Парижі 10. ІХ. 1919 року як автономна частина під назвою “Подкарпатська Русь” було приєднано до Чехословацької республіки, яка утворилася на руїнах Австро-Угорщини.

1 comment
Мукачівський аграрний коледж

Історія Мукачівського аграрного коледжу

Історія коледжу почалася із відкриття у 1921 р. першої на Закарпатті господарської школи з основ землеробства, яку через 8 років перетворено у платну Мукачівську державну господарську школу. Абсольвенти (курсанти школи) навчалися на стаціонарному (дворічному) та зимовому (шестимісячному) відділеннях, вивчаючи основи агрономії та тваринництва.

0 comments
Семінар у Мукачеві про Софію Русову

У Мукачеві провели семінар із нагоди ювілею Софії Русової

18 лютого 2016 року на педагогічному факультеті Мукачівського державного університету було проведено черговий науково-методичний семінар у формі педагогічних читань з нагоди 160 річниці від дня народження українського педагога, культурно-освітньої діячки Софії Федорівни Русової.

0 comments
Закарпатська обласна філармонія

Обласна філармонія й музучилище почнуть святкувати своє 70-річчя концертом

2016 рік є ювілейним для двох найстаріших мистецьких установ краю – Закарпатської обласної філармонії та Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора.

0 comments
Вшанування пам'яті професора Дзендзелівського

В Ужгороді вшанували пам’ять видатного професора-мовознавця (відео)

17 лютого з нагоди 95-річчя від дня народження відомого мовознавця, діалектолога Йосипа Олексійовича Дзендзелівського (1921–2008) Наукове товариство студентів та аспірантів філфаку вшанувало його пам’ять переглядом фільму, спогадами про великого науковця та поїздкою на могилу професора.

0 comments
Золтан Баконій із учнями

Конференція, присвячена Золтану Баконію і закарпатській школі живопису, відбудеться в Ужгороді

“Золтан Баконій і закарпатська школа живопису ХХ століття: мистецько-педагогічний та загальнолюдський виміри” – під такою назвою відбудеться Міжнародна науково-практична конференція, присвячена внеску діяча в розвиток образотворчості на Закарпатті й принагідно – проблемам історії і сучасного розвитку художньої освіти в краї та Україні загалом.

0 comments
музей Ганни Горват

У берегівській школі відкрили музей художниці Ганни Горват

У ЗОШ №6 м. Берегова урочисто відкрили музей, присвячений талановитій берегівчанці Ганні Горват (1924 – 2005) – члену Спілки художників України, почесній громадянці міста.

0 comments
Ужгородська греко-католицька богословська академія ім. Блаженного Теодора Ромжі

Історія Ужгородської греко-католицької богословської академії ім. Блаженного Теодора Ромжі

Започаткування цього вагомого для Греко-католицької церкви духовного закладу краю сягає часів єпископа Михайла Мануїла Ольшавського, який у 1744 році заснував у м. Мукачево богословську школу.

0 comments
історія профтехосвіти в Закарпатті

Історія профтехосвіти Закарпаття

Виникнення і перший період становлення та розвитку системи професійно-технічної освіти в краї відноситься до кінця ХІХ — початку XX століття, коли Закарпаття перебувало у складі Австро-Угорської імперії.

0 comments