В УжНУ презентують фільм про історію університету


В оновленій великій залі ректорату УжНУ першим покажуть новий фільм про університет.

70 років тому Ужгородський університет відряджав у професійне життя своїх перших 64 випускників – тепер їх тисячі. Перші були вихідцями переважно із закарпатських містечок і сіл – нинішні з різних куточків не лише країни – світу.

Тоді не могли розпочати навчальний рік вчасно через жахливу нестачу всього: дров для опалення приміщень, підручників, житла, їжі. Сьогодні переймаємося, через які сервіси влаштовувати відеоконференції – Google Meet, Microsoft Teams чи Zoom; на якій платформі розміщувати навчальні матеріали для студентів – Moodle чи Google Classroom; у яких виданнях робити доступними світовій науковій спільноті здобутки наших вчених – індексованих у Scopus, Web of Science чи Index Copernicus.

Першими викладачами були переважно приїжджі молоді й старші науковці-початківці, які заледве могли вловити суть сказаного своїми вихованцями через архаїку закарпатських діалектів, а в академічному середовищі активно пропагували російську як засіб міжнаціонального спілкування. Нинішні ж професори і доценти сформувалися професійно здебільшого у рідних пенатах і є носіями рідного говору, викладають державною – українською, а ще англійською своїм студентам, для яких рідною може бути гінді чи педжабі, а може, сингальська чи бенгальська.

Про 75 років невпинного поступу нашої альма-матер від рівня місцевого до статусу національної, міжнародної науково-навчальної інституції у фільмі, експертами якого стали представники різних поколінь науковців Ужгородського університету, котрі і є творцями його історії. Серед них також рідні діти легендарних ректорів університету – Дмитра Чепура і Володимира Лендєла.

Обличчям і голосом фільму став … ? Хочете дізнатися, хто саме? Приходьте на презентацію кінострічки «Ужгородський університет – у поступі до визнання» («Uzhhorod University – On Its Way To Recognition»), яка відбудеться 3 червня 2021 р. о 14.00 у залі вченої ради (пл. Народна, 3).

Джерело: Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Одинадцятикласниця з Ужгорода здобула "срібло" на Європейській математичній олімпіаді для дівчат
Наступний В УжНУ презентували документальний фільм до 75-річчя університету