Михайлович Степан Олександрович


Завідувач кафедри фізичного виховання і спорту з 1958 р., кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту, заслужений працівник фізичної культури України. Професор С.О.Михайлович став ініціатором відкриття в Ужгородському університеті нового напрямку підготовки фахівців по фізичній культурі і спорту – відкрито факультет фізичного виховання і спорту (1999). Ним розроблений пакет документів, які пройшли експертизу в інституті змісту і навчання Міносвіти України, методичну раду України по фізичному вихованню, фахову раду і рішенням Державної акридитаційної Комісії. видано ліцензію на право проведення освітньої діяльності в університеті по підготовці спеціалістів з фізичного виховання та фізичних реабілітологів.

Проф. С.О.Михайлович читає 3 теоретичні курси навчальної програми “Вступ до спеціальності” (54 години), “Теорія і методика обраного виду спорту (400 годин), “Підвищення спортивної майстерності з обраного виду спорту” (400 годин). За останні 5 років ним розроблено методичні посібники, розробки, програми по організації і методиці проведення занять з фізичного виховання із студентами спеціального медичного відділення; круговий метод проведення занять по фізичному вихованню; теорія і методика з обраного виду спорту для студентів 1-У курсів спеціальності “фізична реабілітація”; вступ до спеціальності для студентів 1 курсу; Підвищення спортивної майстерності з обраного виду спорту для студентів 1-1У курсів; робоча програма з дисципліни “Етнічна культура здоров’я”; методичні вказівки по написанню курсових та дипломних робіт для студентів Ш-У курсів.

Проф. С.О.Михайлович є співавтором 3-х навчальних посібників, 2 з яких видані з грифом Міністерства: “Фізіологічні основи фізичної культури і спорту” – видання вперше на українській мові, “Основи оздоровчого харчування” – видання на українській мові. Він є автором 40 наукових публікацій з них 20 методичних розробок, з них 7 опубліковані.

На протязі 20 років керував комплексним науковим дослідженням по проблемі “Вплив занять фізичною культурою і спортом на підвищення працездатності студентів денної форми навчання та інтелектуальної активності”. Проф.Михайлович С.О. підготував багато спортсменів вищих розрядів з окремих видів спорту. Під його керівництвом підготовлено 25 майстрів спорту, з яких 3 майстри спорту з легкої атлетики, призери України, всесоюзних та міжнародних змагань. Зокрема Людмила Русенко (стрибки у висоту), Володимир Стрічек (метання молоту), Борис Кравченко (метання спису). Три роки був державним тренером з легкої атлетики. Під його керівництвом готувався член збірної національної команди з легкої атлетики, майстер спорту Наталія Ліповна (400 м з барєрами).

Багатолітня робота в університеті прфесора С.О.Михайловича пов’язана з кадровим укріпленням кафедри фізичного виховання, створенням і розширенням матеріально-спортивної бази, відкритям факультету фізичного виховання і спорту в УжНУ. Зокрема, з ініціативи проф. С.О.Михайловича побудована заміська спортивно-оздоровча база вузу – табір “Скалка”. За розробку проекту та впровадження – ВДНГ СРСР нагородила його бронзовою медалю. З його ініціативи і безпосередньої участі побудована університетська гірсько-лижна база на горі Плішка з 2-ма стаціонарними будинками та 5-ма підйомниками та спортивний корпус з першим в краю закритим 25- м плавальним басейном. За його активною участю побудовано 2 студентські стадіони, 24 площині спортивні майданчики, 2 тенісних корти з штучним покриттям, спортивний зал розміром 48х18 в оздоровчому таборі “ Скалка”.

Професор Михайлович С.О. на протязі багатьох років виконував багато різних доручень на громадських засадах. В його активі – більше сорокарічне членство колегії облспорткомітету області, більше 25 років був головою обласної федерації з легкої атлетики, з 1964 р. суддя всесоюзної категорії СРСР з легкої атлетики, десятки років очолював на посаді ректора “Народний університет” з фізичної культури області. Більше як 15 років був членом президії науково-методичної ради по фізичному вихованню Мінвузу СРСР, де очолював групи вчених по координації наукових досліджень з напрямку історії фізичної культури зарубіжних країн. Нагороджений різними відзнаками за активнуучасть в спортивному житті СРСР та України, почесними грамотами ЦК ВЛКСМ СРСР, ВЦРПС, спорткомітетів СРСР, України, 2 рази нагороджений знаком “Відмінник фізичної культури СРСР”. Багато відзнак має від обласних та міських керівних організацій, в тому числі, подяки, почесні дипломи від обласноі державної адміністрації. Проф. С.О. Михайлович виконує велику громадську роботу- член конкурсної комісії університету, член вченої Ради університету, голова вченої Ради факультету фізичного виховання і спорту, на громадських засадах уже 7 рік є головою Громадського спортивного клубу “Старт” УжНУ.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Матьовка Микола Петрович
Наступний Міца Володимир Михайлович