На Іршавщині проходять практику студенти Сумського університету


Студенти із Сум у НПП "Зачарований край"
Студенти із Сум у НПП "Зачарований край"

У студентської молоді із початком літа настає час навчальних, виробничих чи інших практик. Можна сказати, що повезло студентам природничих факультетів – адже їхні практики зазвичай проходять на природних і заповідних територіях. Тому студенти-практиканти для НПП „Зачарований край” – часті гості.

Із 16 по 19 червня національний парк відвідала група студентів природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка. Юні практиканти прибули у парк з метою проходження дальньої комплексної практики з біології за спецмаршрутом Суми – Львів – Ужгород – Суми, у період з 12 по 23 червня. Серед планових відвідин – повторний візит до НПП „Зачарований край”, адже минулого року студенти Сумського університету побували у парку. Юних екологів-біологів супроводжував інженер з рекреації НПП „Зачарований край” Євген Гіга. Він розповів студентам про історію створення національного парку, про червонокнижні види флори та фауни, про унікальні об`єкти.

Перебування студентів не обмежилося розповідями про парк – група екологів з кафедр біології людини і тварини та загальної біології та екології за час перебування у парку розмістилися у наметовому містечку в урочищі „Кам’янка” і загалом обійшли близько 30 кілометрів територією парку пішки!

Студенти із Сум на Іршавщині
Практиканти із Сумського університету милуються природою на Іршавщині

Розпочали пішохідний маршрут з урочища „Кам’янка” до оліготрофного болота „Чорне багно”, яке є найглибшим (глибина майже 7 м) торфовим болотом Українських Карпат, що має виражену опуклу поверхню, бачили, як цвіте росичка та милувалися квітками дикої лісової орхідеї. Потім вирушили у сторону геологічного заказника „Зачарована Долина”, в урочище „Смерековий Камінь”, яке відзначається своєрідними рідкісними формами скельного рельєфу. Там студентська молодь із захопленням споглядала величні своєрідні форми рідкісних скельних рельєфів (кам`яні скали), які, як відомо, виникли у результаті водно-повітряної ерозії, а висота деяких сягає до 100 м.

Студенти Сумського ДПУ вивчили флору та фауну парку, побачили багато нового і корисного, збагатили свої знання, які неодноразово використають під час навчання, і поїхали підкорювати нові вершини і вивчати нові території нашої України.

А національний природний парк „Зачарований край” знову гостинно відчинятиме символічні двері, щоб зустріти нових гостей і побачитися з тими, хто тут уже побував – адже особливо приємно, коли до парку повертаються знову, бо „Зачарований край” таки чарує своєю природою, переконані в ЗІППО.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Що знають маленькі ужгородські розумники про Китай (цікаве відео)
Наступний Професор-генетик Пуерториканського університету Тарас Олексик приїхав на Закарпаття (відео)