На Закарпатті відбувся перший відкритий фестиваль мистецтв імені А. Ерделі


Фестиваль імені Ерделі на Іршавщині. Виступає Володимир Микита
У Климовиці на Іршавщині, що є малою батьківщиною художника зі світовим іменем Адальберта Ерделі, днями урочисто відкрили мармуровий пам’ятник роботи нашого земляка, а нині киянина, скульптора Адріана Балога. З цієї нагоди у селі відбувся перший відкритий фестиваль мистецтв імені Адальберта Ерделі.

Живописці краю влаштували тут дводенний пленер, набутки якого демонстрували на сільському стадіоні під співи і танці художніх колективів.

На малу батьківщину Ерделі з’їхалися керівники області та району, учні, колеги, просто цінувальники непересічного таланту майстра. У промовах ішлося про важливість ушанування пам’яті славних синів Срібної землі.

Професор УжНУ Василь Гарагонич
Професор УжНУ Василь Гарагонич

Професор факультету туризму та МК Ужгородського університету Василь Гарагонич, виступаючи на святі, запропонував назвати Климовицьку школу, на подвір’ї якої встановили пам’ятник митцю, його іменем, а також створити у навчальному закладі музей славного земляка. І передав свою монографію «Мистецький туризм на Закарпатті», що, окрім іншого, розповідає про Ерделі, його соратників і послідовників. Пам’ятник із музеєм цілком могли б стати новою туристичною родзинкою, а ще якби дорогу сюди відремонтували… Пропозицію професора зустріли схвальними оплесками.

Джерело: Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ужгородські студенти демонстрували свої професійні навички на міжнародному конкурсі вин у Словаччині
Наступний Завідувач кафедри УжНУ Олександр Лавер підготував монографію про війни та народонаселення країн світу у ХХ–ХХІ століттях