На Закарпатті визначили найкращих школярів-екскурсоводів


Учасники конкурсу екскурсоводів у Хусті

Вихованці з 22 гурткових колективів зібралися на традиційне свято – конкурс юних екскурсоводів „Стежками рідного краю”, який відбувся 30 березня в приміщенні Хустської районної Станції юних туристів.

„Лінь, тугу відганяйте! Мандруйте! Рідний край пізнавайте!”– ці слова стали девізом нашого свята. Протягом трьох годин глядачі та учасники свята мандрували рідним краєм, пізнавали його найцікавіші місця. Це були – сходження на гору Мечул і подорожі замками Закарпаття та пам’ятками сакральної дерев’яної архітектури Хустщини, святинями Західної України та музеями Хустщини.

Надзвичайно цікавими були і тематичні екскурсії „З батьківської криниці”, під час яких ми побували в гостях у народних умільців: Юрія Глеби – художника та різьбяра з с. Л.Поляна, заслуженого майстра народного мистецтва та члена національної спілки художників України – Мікловша Штеця з селища Вишково, заслуженого майстра народної творчості України талановитої майстрині – вишивальниці Ірини Куцик з с. Рокосово, майстрині народної вишивки – Наталії Якубець. Цікаво було почути поезію маловідомих талановитих поетів сіл Золотарева та Драгова, повідомили в ЗІППО.

Нікого не залишили байдужими подорожі-знайомства з сучасними захисниками України – героями АТО, які провели вихованці гуртка „Географічне краєзнавство” Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст. та учні Яблунівської ЗОШ І-ІІ ст. Сльози блищали на очах у присутніх, коли учні декламували вірші, присвячені пам’яті загиблих воїнів-земляків.

Поважному журі у складі Олександра Мункачі – методиста РМК відділу освіти Хустської РДА, Тетяни Керестей – заступника директора ЦПР, Наталії Палчей – заступника директора райСЮТ, Ірини Баняс та Власти Папп – методистів райСЮТ нелегко було визначати найкращих, адже всі конкурсанти підготувалися на відмінно. Про це свідчив і їхній зовнішній вигляд: майже всі одягнулися у вишиванки.

Екскурсоводи своїми розповідями захоплювали слухача. Цікаво було спостерігати, як учні підготувалися до конкурсу, адже цього разу учасникам запропонувалися три теми для проведення екскурсій: „Герої серед нас: сучасні захисники Батьківщини”, „З батьківської криниці”, „Віртуальна екскурсія”.

За підсумками конкурсу грамотами районного відділу освіти нагороджено гуртківців:

  • за І місце – вихованців гуртка Хустської райСЮТ при Липчанській ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Н.Ю. Якубець);
  • за ІІ місце – Нелю Лукач, вихованку гуртка Хустської райСЮТ при Стеблівській ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник О.В. Логінова);
  • за ІІІ місце – учнів Яблунівської ЗОШ І-ІІ ст. (учитель С.Ю. Візантій) та гуртківців Хустської райСЮТ при Велятинській ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Н.Ю. Дем’ян).

Грамотами Хустської райСЮТ нагороджено:

  • за І місце – вихованців гуртка Хустської райСЮТ при Копашнівській ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник А.В. Стрижакова);
  • за ІІ місце – вихованців гуртка Хустської райСЮТ Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Н.Ю. Палчей);
  • за ІІІ місце – вихованців гуртка Хустської райСЮТ Нижньоселищенської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник О.М. Рішко).

Наприкінці свята учасників привітали гості: зав. відділу екскурсій з Іршавської райСЮТур Богдан Ільницький та заступник директора Хустського районного Центру позашкільної роботи Тетяна Керестей.

В.М. Папп

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Представники УжНУ взяли участь у міжнародній туристичній виставці у Києві
Наступний МДУ підписав угоду з Ніредьгазьким університетом