Рущак Михайло Юрійович


Народився 5 березня 1930 р. в с. Буштино Тячівського району Закарпатської області. В 1961 р. закінчив Львівський лісотехнічний інститут, факультет механічної технології деревини. Займався господарською діяльністю, працював в апараті облвиконкому, а з вересня 1986 р. – в Ужгородському національному університету. У 1974 р. на вченій раді із захисту кандидатських дисертацій при Київському інституті економіки Академії наук Української РСР захистив кандидатську дисертацію на тему “Экономические вопросы комплексного развития местной промышленности (на примере Закарпатской области)”, а в 1991 р. – на вченій раді із захисту докторських дисертацій при Раді з вивчення продуктивних сил Української РСР АН УРСР захистив докторську дисертацію на тему “Эффективность развития и территориальной организации местной промышленности (на примере Украинской ССР)”.

М.Ю. Рущак результативно працює над питаннями розвитку та раціонального розміщення підприємств місцевої промисловості України, концентрації виробництв, над організаційно-економічними проблемами управління науково-технічним прогресом та удосконаленням організаційної структури управління галуззю. Займається проблемами оптимального розміщення та функціонування малих промислових підприємств. Професор М.Ю. Рущак дослідив передумови та проблеми розвитку малих промислових підприємств в України і запропонував шляхи їх розв’язання. Вперше визначив переваги малих промислових підприємств над великими. Вчений розробив схему управління лісовим господарством області та запропонував шляхи розвитку та відтворення лісового господарства на умовах самоокупності.

Автор більше 55 наукових публікацій, в т.ч. трьох одноосібних монографій: Рущак М.Ю. Развитие и размещение местной промышленности Украинской ССР. – Львів: Вища школа, 1980. – 176с. В монографії аналізується рівень, напрям розвитку, територіальна організація місцевої промисловості Української РСР. Розглянуто фактори розміщення місцевої промисловості, питання концентрації виробництва і оптимальних розмірів підприємства та основні передумови і тенденції розвитку галузі. Внесені пропозиції щодо доцільної концентрації виробництва та удосконалення його територіальної організації. Рущак М.Ю. Интенсификация производства в местной промышленности Украинской ССР (проблемы и направления). – Львів: Вища школа, 1989. – 184с. В монографії розглянуто організаційно-економічні проблеми управління науково-технічним прогресом і його вплив на ефективність виробництва в місцевій промисловості. Автор запропонував шляхи покращання якості планування науково-технічного прогресу, напрями вдосконалення організаційної структури управління галуззю та вдосконалення зовнішньоекономічної діяльності місцевої промисловості. Рущак М.Ю. Малі промислові підприємства в України: проблеми створення та оптимального розміщення. – Виноградів: районна друкарня, 2000. – 156с. Монографія присвячена дослідженню проблем створення та оптимального розміщення малих промислових підприємств в Україні. Проаналізовано і досліджено значення малих промислових підприємств та їх переваги в сфері бізнесу. Висвітлено передумови створення та оптимального розміщення малих промислових підприємств в Україні. Акцентовано увагу на проблемах розвитку малих промислових підприємств та запропоновано шляхи їх розв’язання.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Рогач Іван Михайлович
Наступний Сагарда Володимир Васильович