13–15 вересня в рамках програми співпраці міст-побратимів – Ужгорода й Корвалліса – УжНУ відвізитував професор Кріс Метьюс (Chris Mathews), який входить до когорти 50 найкращих біохіміків США.
На біологічному факультеті він прочитав низку лекцій, у яких ішлося про дезоксирибонуклеотиди – будівельні блоки ДНК (Deoxyribonucleotides, the building blocks of DNA).
Перша лекція (ДНК попередники, мутагенез і рак / DNA precursors, mutagenesis, and cancer) була присвячена ролі балансу нуклеотидів ДНК у підтриманні здорового стану клітини та її переродження у ракову клітину через зміну їх співвідношення. Іншим важливим моментом заняття було донесення інформації про роль онкогенів та їх індукцію через спонтанні мутації, а також роль мутантного білка р53 у виникненні раку.
Третя лекція розкривала роль генетики мітохондрій та окислювального пошкодження у старінні (Mitochondrialgenetics, oxidativedamage, andaging).
Розмова професора Кріса Метьюса про сучасні дослідження в молекулярній біології та біохімії надзвичайно зацікавила не тільки студентів, а й викладачів.
Джерело: Медіацентр УжНУ